Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorantka w zakresie nauk społecznych na UW i Université de Cergy-Pontoise w Paryżu.
Ukończyła czteroletnie szkolenie w Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Pracuje w nurcie psychodynamicznym.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w Mazowieckim Centrum Psychiatrii „Drewnica”, w Poradni Zdrowia Psychicznego przy ul. Barskiej w Warszawie oraz w Telefonie Zaufania 116111 dla dzieci i młodzieży w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej: Fundacja Dzieci Niczyje).
Ma doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi, w kryzysie psychicznym oraz doświadczającymi przemocy. Pracuje pod stałą superwizją specjalistów posiadających certyfikaty superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W Kontekstach prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych.
Absolwentka Studium Psychoterapii i Szkoły Psychoterapii Par w Laboratorium Psychoedukacji. Ponadto, ukończyła na stopniu zaawansowanym szkolenie w zakresie Psychoterapii opartej na mentalizacji (MBT – Mentalization Based Treatment).
Doświadczenie kliniczne zdobywała w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie i Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Przez wiele lat zawodowo związana z Fundacją „Nagle Sami”, działającą na rzecz pomocy osobom z doświadczeniem żałoby.
Prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych oraz psychoterapię par. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Swoją pracę poddaje superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Pracuje z osobami, które doświadczają depresji, zaburzeń nerwicowych, lękowych, cierpią z powodu niskiego poczucia własnej wartości, mają trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji, chcą lepiej poznać i zrozumieć przeżywane uczucia i swoje zachowania. Szczególnym obszarem mojego zainteresowania jest praca z osobami z doświadczeniem straty i żałoby.
Psychoterapeutka. Doktor sztuki w dziedzinie sztuk filmowych i teatralnych.
Absolwentka 4-letniego Studium Psychoterapii Indywidualnej, Studium Psychoterapii Grupowej oraz Studium Psychoterapii Par przy Laboratorium Psychoedukacji oraz Państwowej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej.
Ukończyła zaawansowany stopień szkolenia w zakresie psychoterapii opartej na mentalizacji (Mentalization Based Treatment) akredytowanego przez Anna Freud Center. Ukończyła core training EFT (Emotionally Focused Therapy for cuples).
Jest certyfikowanym coachem zrzeszonym w ICC (Internationale Coaching Community).
Staż kliniczny realizowała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na oddziałach dla osób z doświadczeniem psychozy, zaburzeń depresyjnych i lękowych, oraz zaburzeń snu, gdzie prowadziła psychoterapię indywidualną i grupową.
Pracuje z osobami doświadczającymi kryzysów w obszarze związków, kariery zawodowej, osobami zmagającymi się z depresją, nerwicą lękową, zaburzeniami odżywiania, nadużywaniem substancji psychoaktywnych oraz innych zachowań nałogowych, z osobami cierpiącymi na zaburzenia psychosomatyczne. Ma doświadczenie w terapii osób z narcystycznym zaburzeniem osobowości, z osobowością borderline oraz osób z PTSD.
Ma doświadczenie w pracy z osobami ze środowiska artystycznego – aktorami oraz muzykami, plastykami przeżywającymi trudności w relacjach prywatnych i zawodowych. Wykłada psychologię w pracy aktora, jest założycielką pierwszych poradni wsparcia psychologicznego na uczelniach artystycznych – Akademii Teatralnej w Warszawie i Szkoły Filmowej w Łodzi.
W Kontekstach prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową, psychoterapię par. warsztaty rozwojowo-edukacyjne dla kobiet, par i rodziców.
Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uczestniczy w konferencjach naukowych traktujących o rozwoju psychoterapii w Polsce i na świecie.
Psychoterapeutka systemowa w trakcie szkolenia, pisarka i scenarzystka. Dyplomowana mediatorka rodzinna, Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego (Wydział Kultury Współczesnej), SWPS w Warszawie i Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Doświadczenie kliniczne zdobywała na Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej Dzieci i Młodzieży Szpitala Wolskiego.
Pracuje z parami i rodzinami w kryzysie (m.in. w kryzysie okołorozwodowym), prowadzi konsultacje rodzicielskie i warsztaty umiejętności wychowawczych. Jej pasją jest filmoterapia.
Jako praktyk metody Kids Skills wspiera dzieci i nastolatki pomagając im przezwyciężyć trudności i osiągnąć wyznaczone cele.
Jest autorką nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży (m. in. Nagroda Główna Polskiej Sekcji Ibby, Międzynarodowy Biały Kruk- the White Raven, Złota Lista Lektur Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom)
Współpracuje z warszawskim Komitetem Ochrony Praw Dziecka, w Kontekstach prowadzi mediacje rodzinne i terapię rodzin.
Absolwentka 4-letniego Studium Psychoterapii Indywidualnej i Studium Psychoterapii Par w Laboratorium Psychoedukacji, ośrodka spełniającego wymogi Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie kliniczne zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii W Warszawie, na całodobowym Oddziale Diagnostyczno-Terapeutycznym oraz na Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie, gdzie prowadziła terapię indywidulaną, grupową i arteterapię.
Doświadczenie jako psychoterapeutka zdobywała w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii KĄT, w Hospicjum Onkologicznym im. Św. Krzysztofa, w Fundacji „Nagle Sami”, w Centrum Praw Kobiet i w Ośrodku Regeneracja. Członkini kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci.
Pracuje z osobami z zaburzeniami osobowości, zmagającymi się z depresją, nerwicą lękową, nadużywającymi substancji psychoaktywnych, doświadczających żałoby i straty. W Kontekstach prowadzi konsultacje oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży od 16. roku życia oraz psychoterapię par. Pracuje w nurcie psychodynamicznym pod stałą superwizją certyfikowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne superwizorów. Regularnie uczestniczy w konferencjach naukowych, szkoleniach i sympozjach poszerzających wiedzę i umiejętności zawodowe. Jest autorką tekstów i audycji radiowych o tematyce psychologicznej i społecznej.
Psycholog i psychoterapeuta, wykładowca akademicki. Absolwent 4-letniego Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Obecnie w trakcie 4-letniego szkolenia Systemowej Terapii Rodzin i Par.
Pracuje w nurcie psychodynamicznym, systemowym oraz integracyjnym.
Doświadczenie zdobywał między innymi w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu oraz ośrodku terapii uzależnień dla dzieci i młodzieży w Bytomiu.
Prowadzi terapię indywidualną młodzieży i osób dorosłych, par i rodzin oraz współprowadzi grupę terapeutyczną. Pracuje z osobami zmagającymi się z określonymi objawami i problemami (np. lękowymi, obsesyjno-kompulsywnymi, depresyjnymi), jak i osobami chcącymi lepiej zrozumieć samych siebie (m.in. w zakresie uczuć, relacji, osobistej historii, rodziny, kryzysów, konfliktów wewnętrznych, separacji, tożsamości, osobowości, seksualności, uzależnienia, dorastania, znajdowania swojego miejsca w życiu).
Swoją pracę poddaje stałej superwizji certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta w trakcie Studium Psychoterapii oraz Szkoły Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.
Absolwent psychologii na UKSW w Warszawie oraz Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uzyskał certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień wydany przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.
Przez kilka lat związany zawodowo z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia (szpital Tworkowski) w Pruszkowie. Doświadczenie zdobywał pracując i odbywając staże między innymi w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie, Oddziale Dziennym Leczenia Uzależnień w Tychach i Poradniach Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia oraz Poradni Rodzinnej w Warszawie.
Prowadzi terapię indywidualną i grupową osób dorosłych mających trudności w obszarze relacji, lęku, depresji czy zaburzeń osobowości. Pracuje także z osobami zmagającymi się z nadużywaniem substancji psychoaktywnych czy uzależnionych behawioralnie (internet, pornografia, seks, hazard). W Kontekstach prowadzi psychoterapię indywidualną oraz grupę dla osób z problemem uzależnienia i nadużywania substancji. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.
Absolwentka psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, ukończyła Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Instrumentalnego Uniwersytetu Muzycznego w Poznaniu. Ukończyła Trzystopniowe szkolenie z Muzykoterapii klinicznej, Psychodramy oraz Psychoterapii Muzycznej w Warszawie.
Doświadczenie kliniczne zdobywała m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie oraz w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci w Józefowie, współpracowała z Fundacją Scolar.
W Kontekstach prowadzi psychoterapię dorosłych w podejściu psychodynamicznym. Pracuje terapeutycznie z osobami, które doświadczają zaburzeń lękowych, nerwicowych, depresji, mają trudności w relacjach, chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie. Swoją pracę regularnie superwizuje u licencjonowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Pracuje terapeutycznie z osobami zmagającymi się z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami afektywnymi (depresja, CHAD), lękowymi, psychosomatycznymi. Pomaga osobom mającym trudności w relacjach, doświadczającym poczucia wycofania i osamotnienia, niemogącym w swobodny sposób doświadczać i wyrażać swoich emocji.
Absolwentka Wydziału Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Ukończyła czteroletnie Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Ukończyła zaawansowane szkolenie w zakresie Psychoterapii opartej na mentalizacji (MBT – Mentalization Based Treatment). Pracuje również jako psycholog na Całodobowym Oddziale Diagnostyczno-Terapeutycznym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie Doświadczenie zawodowe zdobywała w Stowarzyszeniu Q Zmianom, Stowarzyszeniu Dla Rodzin i Fundacji Anima et Animus.
W Kontekstach prowadzi konsultacje oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Pracuje w nurcie psychodynamicznym, pod stałą superwizją specjalistów posiadających certyfikaty superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawiem oraz Wydziału Ekonomii na Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Ukończyła Studium Psychoterapii oraz Szkołę Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, ośrodku posiadającym rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła szkolenie „Psychoterapia pary w oparciu o teorię więzi”.
Doświadczenie zawodowe w obszarze pomagania zdobywała m.in. w w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, Fundacji Nagle Sami, Poradniach Zdrowia Psychicznego.
Pracuje w nurcie psychodynamicznym pod stałą superwizją. Prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową i psychoterapię par w wymiarze krótko- i długoterminowym. Pracuje z osobami z szerokim spektrum trudności, z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami afektywnymi (depresją, Chad), lękowymi. Pomaga osobom będącym w żałobie, przeżywającym problemy w kontaktach społecznych, kryzysy w relacjach, mającym niskie poczucie własnej wartości, doświadczającym poczucia osamotnienia, pustki, mającym trudności w zajściu w ciążę lub borykającym się z trudnościami na gruncie zawodowym.
Psychoterapeutka w trakcie 4-letniego Studium Psychoterapii i 2-letniej Szkoły Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie – ośrodka spełniającego wymogi Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Doświadczenie zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Stowarzyszeniu Q Zmianom w Warszawie i w Centrum Praw Kobiet.
Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych oraz współprowadzi grupę terapeutyczną dla osób dorosłych. Pracuje z osobami doświadczającymi zaburzeń takich jak depresja, lęki, nerwice, zaburzenia obsesyjno kompulsywne oraz z osobami, które chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie w kontekście przeżywanych kryzysów, trudności w budowaniu relacji, rozpoznawaniu sytuacji i historii rodzinnej, radzenia sobie z emocjami, konfliktami, trudnościami tożsamościowymi i osobowościowymi oraz zmagającymi się z poczuciem wyizolowania społecznego i niskim poczuciem własnej wartości.
Pracuje w nurcie psychodynamicznym, pod stałą superwizją specjalistów posiadających certyfikaty superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbyła szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii w III Klinice Psychiatrii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W latach 2018-2019 pełniła obowiązki ordynatora oddziału detoksykacyjnego OLZA w Zakładzie Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.
Ukończyła czteroletnie szkolenie w psychoterapii psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji.
Doświadczenie kliniczne zdobywała między innymi w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz na Universidade de Lisboa w Portugalii.
Jest autorką pracy doktorskiej „Obturacyjny bezdech senny u chorych na schizofrenię” oraz licznych prac naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych.
Stworzyła scenariusz komiksu o depresji „Czarne Fale” i współtworzyła oraz koordynowała program profilaktyki depresji u młodzieży oparty o komiks „Czarne Fale-lekcje o depresji”.
Absolwentka psychologii o specjalizacji klinicznej, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Uczestniczka podyplomowego, 4-letniego studium psychoterapii, w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.
Staże kliniczne odbyła w oddziale dziennym Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, oddziale ogólnopsychiatrycznym Szpitala Wolskiego w Warszawie oraz w poradni psychologiczno – pedagogicznej.
Prowadzi psychoterapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym. Pracuje pod superwizją certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Absolwent psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, obecnie w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. na Oddziale Całodobowym Kliniki Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego CSK MON w Warszawie, w Stowarzyszeniu Q Zmianom, w Telefonicznej Poradni dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym 116 123 przy Instytucie Psychologii Zdrowia, w Poradni Specjalistycznej Młodzieżowego Ośrodka Profilaktyki i Psychoterapii „MOP”.
oraz w Poradni Psychoonkologii Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.
W Kontekstach prowadzi psychoterapię osób dorosłych w podejściu psychodynamicznym. Pracuje m.in. z osobami zmagającymi się z objawami depresji, lęku, samotności, przeżywającymi kryzys, mającymi trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji, chcącymi lepiej poznać siebie, swoje emocje i zachowania. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w szkoleniach i konferencjach. Swoją pracę regularnie superwizuje u certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Absolwentka Wydziału Pedagogicznego i Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Aktualnie w trakcie 4-letniego Podyplomowego Studium Psychoterapii Psychodynamicznej oraz 2-letniej Szkoły Psychoterapii Par i Rodzin w Laboratorium Psychoedukacji. Doświadczenie zdobywała m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Oddziale Chorób Afektywnych i Oddziale Diagnostyczno-Terapeutycznym F5, w Akademickim Ośrodku Psychoterapii w Katedrze Psychopatologii i Psychoterapii Wydziału Psychologii UW oraz w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom.
Ukończyła szkolenie podstawowe z mediacji i szkolenie specjalistyczne z mediacji rodzinnych w Centrum Mediacji Partners Polska, gdzie odbyła również staż zawodowy. Wpisana na listę stałych mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym w Warszawie.
Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych, terapię par i rodzin oraz mediacje rodzinne. Pracuje z osobami, które mierzą się z różnymi trudnościami w codziennym życiu (m.in.: stany depresyjne i lękowe, ataki paniki, problemy o charakterze obsesyjno-kompulsywnym, trauma, trudności emocjonalne w bliskich i dalszych relacjach, poczucie zagubienia, żałoba, doświadczenie wykluczenia i dyskryminacji).
Swoją pracę regularnie poddaje superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Dr n. med. Cezary Żechowski, psychiatra oraz psychoterapeuta dzieci, młodzieży, osób dorosłych i rodzin, członek m.in. Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalizy Rodzin i Par, Międzynarodowego Neuropsychoanalitycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Badań nad Zaburzeniami Osobowości.
Aktualnie kieruje Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Wolskim w Warszawie, ordynator oddziału rehabilitacji psychiatrycznej dla młodzieży.
Wykładowca m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, SWPS, UKSW, Uczelni Łazarskiego. Autor licznych publikacji z zakresu psychiatrii oraz psychoterapii dzieci i młodzieży.
Dwukrotny Laureat Nagrody im. Profesora Stefana Ledera za szczególne osiągnięcia w psychoterapii przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Zainteresowania naukowe – neuroafektywne podstawy osobowości, teoria przywiazania, psychoanaliza, psychoterapia, praktyki dialogiczne, psychiatria środowiskowa.
Specjalista psychiatra. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Od 2015 roku odbywała szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii w III Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Oddziale leczenia zaburzeń depresyjnych, lękowych i zaburzeń snu. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem osób z zaburzeniami nastroju (depresja, choroba afektywna dwubiegunowa), zaburzeniami nerwicowymi, zespołem stresu pourazowego, zaburzeniami lękowymi (fobie, napady lęku), zaburzeniami obsesyjno- kompulsyjnymi, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami snu oraz zaburzeniami psychotycznymi.
Szkoli się w nurcie psychoterapii psychodynamcznej w ramach czteroletniego studium w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. W swojej pracy łączy wiedzę z zakresu psychiatrii oraz psychoterapii.
Edukatorka w projekcie prewencji depresji oraz samobójstw „Czarne fale” Fundacji III Kliniki Psychiatrii „Syntonia” kierowanym do młodzieży. Autorka artykułów w kampanii „Nie bój się psychiatry” stworzonej w celu promocji zdrowia psychicznego i seksualnego. Stale podnosi swoje kwalifikacji poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach oraz szkoleniach krajowych i zagranicznych m.in. „Masteclass in Antidepressant Treatment”, „The Preceptorship Meeting on Schizophrenia”.
Specjalista psychiatra. Absolwentka Wydziału Wojskowo Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Odbywała szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej im. Babińskiego w Łodzi oraz w III Klinice Psychiatrii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Pracowała w Oddziale Ogólnopsychiatrycznym oraz w Oddziale leczenia zaburzeń depresyjnych, lękowych i zaburzeń snu.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi – zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, zespołem stresu pourazowego, zaburzeniami obsesyjno – kompulsyjnymi, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami snu oraz zaburzeniami psychotycznymi.
Współautorka materiałów edukacyjnych w kampanii „Nie bój się psychiatry” stworzonej w celu promowania zdrowia psychicznego. Stale podnosi swoje kwalifikacje odbywając staże oraz uczestnicząc w szkoleniach i kursach psychiatrycznych oraz konferencjach naukowych.
Absolwentka Wydziału Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Na co dzień zajmuje się psychiatrią dorosłych. Jest lekarzem w trakcie specjalizacji w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie II Klinice Psychiatrii w Oddziale Psychogeriatrii oraz w trybie ostrodyżurowym.
Swoje doświadczenie kliniczne zdobywała między innymi w oddziale detoksykacyjnym OLZA w Zakładzie Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w IPiN oraz w Oddziale Diagnostyczno- Terapeutycznym III Kliniki Psychiatrycznej IPiN.
Jest także psychologiem. Ukończyła studia magisterskie z zakresu Psychologii na Uniwersytecie SWPS, ze specjalizacją Kształtowanie i modyfikowanie zachowania. W swojej pracy łączy wiedzę z zakresu obu dziedzin.
W swojej codziennej praktyce pomaga osobom z zaburzeniami psychicznymi wieku starszego, zaburzeniami snu, depresją, chorobą afektywną dwubiegunową, schizofrenią, uzależnieniami, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami psychotycznymi, zaburzeniami osobowości oraz zaburzeniami odżywiania.
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbyła szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii w III Klinice Psychiatrii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W latach 2018-2019 pełniła obowiązki ordynatora oddziału detoksykacyjnego OLZA w Zakładzie Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.
Ukończyła czteroletnie szkolenie w psychoterapii psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji.
Doświadczenie kliniczne zdobywała między innymi w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz na Universidade de Lisboa w Portugalii.
Jest autorką pracy doktorskiej „Obturacyjny bezdech senny u chorych na schizofrenię” oraz licznych prac naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych.
Stworzyła scenariusz komiksu o depresji „Czarne Fale” i współtworzyła oraz koordynowała program profilaktyki depresji u młodzieży oparty o komiks „Czarne Fale-lekcje o depresji”.
Dr n. med. Cezary Żechowski, psychiatra oraz psychoterapeuta dzieci, młodzieży, osób dorosłych i rodzin, członek m.in. Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalizy Rodzin i Par, Międzynarodowego Neuropsychoanalitycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Badań nad Zaburzeniami Osobowości.
Aktualnie kieruje Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Wolskim w Warszawie, ordynator oddziału rehabilitacji psychiatrycznej dla młodzieży.
Wykładowca m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, SWPS, UKSW, Uczelni Łazarskiego. Autor licznych publikacji z zakresu psychiatrii oraz psychoterapii dzieci i młodzieży.
Dwukrotny Laureat Nagrody im. Profesora Stefana Ledera za szczególne osiągnięcia w psychoterapii przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Zainteresowania naukowe – neuroafektywne podstawy osobowości, teoria przywiazania, psychoanaliza, psychoterapia, praktyki dialogiczne, psychiatria środowiskowa.
Absolwentka psychologii o specjalności neurokognitywistyka na Uniwersytecie SWPS oraz studiów podyplomowych Seksuologia Praktyczna, przygotowujących zarówno do pracy z osobami ze standardowymi problemami seksuologicznymi, jak i z tymi o nietypowych seksualnościach: tożsamościach, praktykach czy preferencjach. Ukończyła szkolenie I stopnia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, której elementy wykorzystuje w pracy w gabinecie. Zdobytą wiedzę stale pogłębia, uczestnicząc w specjalistycznych kursach z zakresu seksualności, m.in w intensywnych szkoleniach z zakresu różnorodności seksualnej (SAR – Sexual Attitude Reassessment and Restructuring). Obecnie jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej.
Praktyki odbywała w ośrodku Grupy Synapsis oraz na stażu w Instytucie Pozytywnej Seksualności. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
W Kontekstach pracuje z osobami dorosłymi i parami.
Obszary specjalizacji: trudności z uzyskaniem przyjemności i satysfakcji seksualnej (bolesne współżycie, niski i wysokie libido, trudności z uzyskaniem podniecenia i orgazmu, problemy z utrzymaniem erekcji, przedwczesny i opóźniony wytrysk); nietypowe preferencje seksualne i relacyjne, wsparcie osób transpłciowych i interpłciowych.
Psycholog, psychoterapeuta w trakcie 4-letniego Studium Psychoterapii prowadzonego przez Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie – ośrodek posiadający rekomendację
Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Absolwent Wydziału Psychologii i Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim,
swoje kompetencje poszerzał podczas rocznych studiów podyplomowych „Szkolenie w psychoterapii: praktyka psychoterapeutyczna pod superwizją” w Akademickim Ośrodku Psychoterapii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Terapii Dzieci i Młodzieży
prowadzonym przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu, a także podczas
licznych kursów i warsztatów z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapii.
Doświadczenie zdobywał podczas staży w oddziałach zamkniętych ogólnopsychiatrycznych F1 i F2 Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, otwartym, całodobowy oddziale
terapeutycznym dla wczesnej interwencji i chorych z pierwszym epizodem psychozy do 35
roku życia F9 IPiN, Klinice Nerwic, Zaburzeń Odżywiania i Osobowości IPiN, Klinice
Psychiatrii Sądowej IPiN oraz Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii. Obecnie pracuje jako psycholog w Bródnowskim
Centrum Zdrowia Psychicznego, prowadzi również pacjentów w tamtejszej Poradni Zdrowia Psychicznego.
W Kontekstach prowadzi terapię w nurcie psychodynamicznym ograniczoną i nieograniczoną w czasie, osób dorosłych i młodych dorosłych. Pracuje z takimi trudnościami, jak zaburzenia osobowości, zaburzenia depresyjne, zaburzenia lękowe, zaburzenia somatyzacyjne, pomaga osobom chcącym pogłębić rozumienie siebie, poprawić swoje funkcjonowanie w kontekście społecznym, nauczyć się tworzyć bezpieczne, satysfakcjonujące relacje, nauczyć się korzystać z doznawanych emocji.
Pracuje pod superwizją certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Trenerów Biznesu w Grupie TROP. Obecnie w trakcie ostatniego roku szkolenia w Studium Psychoterapii oraz Szkole Psychoterapii Par i Rodzin w Laboratorium Psychoedukacji (ośrodku, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne).
Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w: Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych, Zakładzie Psychiatrii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, a także pracując w placówkach państwowych i ośrodkach prywatnych. Posiada doświadczenie w pracy z dorosłymi, parami, dziećmi i młodzieżą.
Pracuje z osobami zmagającymi się z: zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi, obsesyjno-kompulsywnymi, problemami w obszarze własnej tożsamości, z osobami doświadczającymi kryzysów (w związkach, życiu osobistym i zawodowym), trudności w relacjach społecznych. Pomaga osobom mającym kłopoty z samoakceptacją, niskim poczuciem własnej wartości, a także mierzących się z problemami z regulacją emocji.
W Kontekstach prowadzi psychoterapię osób dorosłych i młodzieży, psychoterapię par, konsultacje rodzicielskie, psychoterapię diady, warsztaty rozwojowe dla par i młodzieży.
Pracuje w nurcie psychodynamicznym pod superwizją certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uczestniczy w konferencjach naukowych i dodatkowych szkoleniach, poszerzających kompetencje zawodowe.
Psycholog, psychoterapeuta dzieci i młodzieży, socjoterapeuta.
Ukończył psychologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz III. edycję Akademii Socjoterapii w Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”. Obecnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym, realizowanego przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM w partnerstwie z Centrum CBT.
Staż kliniczny zrealizował w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM. Pracuje jako
psychoterapeuta na dziennym oddziale psychiatrii dzieci i młodzieży.
Psychoterapeutka Gestalt, w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapeutów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, akredytowanej w Polskim Towarzystwie Psychologicznym i w Europejskim Stowarzyszeniu Psychoterapii Gestalt.
Doktor habilitowana w dziedzinie sztuki ( sztuki teatralne i filmowe). Wieloletnia wykładowczyni AST w Krakowie, wcześniej AT w Warszawie. Reżyserka teatralna i aktorka.
Przez wiele lat zajmowała się coachingiem dla artystów sceny i filmu. Prowadziła warsztaty rozwojowe i psychoedukacyjne.
Jako psychoterapeutka pracuje z osobami doświadczającymi kryzysu w życiu osobistym i zawodowym, zmagającymi się z trudnościami w relacjach, z osobami cierpiącymi z powodu dolegliwości psychosomatycznych, stanów lękowych i depresyjnych. Pracuje również z kobietami z doświadczeniem przemocy psychicznej i fizycznej oraz z młodymi dorosłymi.
Współpracuje jako psychoterapeutka z Fundacją Feminoteka. Praktykę zawodową zdobywała między innymi na stażu w Oddziale Dziennej Rehabilitacji Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Wolskiego w Warszawie.
Uczestniczy w wielu szkoleniach dla psychoterapeutów i kursach pomocy osobom z PTSD i CPTSD.
Swoją pracę poddaje stałej superwizji u certyfikowanego superwizora Gestalt.
Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Tyflopedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej. Całościowe szkolenie psychoterapeutyczne odbywa w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej. W Ośrodku Edukacji Psychoanalitycznej ukończyła Kurs Psychoterapii Dzieci i Młodzieży. Dodatkowo szkoliła się w zakresie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Instytucie DMT, odbyła Trening Świadomości Ciała oparty o metodę Laban Bartenieff Movement System, ukończyła również Szkołę Coachingu oraz Kurs Umiejętności Trenerskich na Uniwersytecie Warszawskim.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Swoją pracę poddaje stałej superwizji. Regularnie uczestniczy w klinicznych i teoretycznych seminariach oraz konferencjach psychoanalitycznych.
Doświadczenie kliniczne zdobywała w ramach pracy w stacjonarnym oddziale dla młodzieży oraz osób dorosłych z zaburzeniami odżywiania. Dodatkowo odbyła staż kliniczny w psychiatrycznym oddziale dziennym Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Od kilku lat prowadzi psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych oraz młodzieży. Pracowała psychoterapeutycznie z osobami niewidomymi oraz słabowidzącymi.
Specjalizuje się w diagnozie i leczeniu zaburzeń odżywiania. Ma doświadczenie w pracy z osobami określanymi jako wysoce wrażliwe. Pomaga również osobom zmagającymi się z depresją, stanami lękowymi, dolegliwościami psychosomatycznymi, trudnościami w relacjach czy problemami z samoakceptacją. Pracuje z osobami doświadczającymi kryzysu.
Absolwentka Podyplomowego Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji, Studium Psychoterapii Grupowej oraz Studium Psychoterapii Osób z Problemem Uzależnienia. Certyfikowany coach ICC i CFC. Pracuje w nurcie psychodynamicznym i integracyjnym. Ukończyła drugi stopień szkolenia MBT – Mentalization Based Treatment (Psychoterapia Oparta na Mentalizacji). Doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej zdobywała w Mazowieckim Centrum Psychiatrii „Drewnica” w Ząbkach oraz w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie, gdzie prowadziła psychoterapię indywidualną i grupową. Pracowała jako psychoterapeutka w Ośrodku Pomocy Społecznej Praga Północ prowadząc grupę wsparcia. W Domu Pomocy Społecznej w Czubinie pod Pruszkowem pracowała z pacjentami ze spektrum autyzmu. Jest wolontariuszką – psychoterapeutką w międzynarodowej organizacji NGO „Dress for Success” pomagającej kobietom w trudnych sytuacjach życiowych. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Certyfikowana trenerka Extended DISC (diagnoza talentów. Zajmuje się psychoterapią indywidualną i grupową w wymiarze krótko i długoterminowym. Pracuje z osobami z trudnościami w relacjach, z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami afektywnymi (depresją, CHAD), lękowymi, z osobami z problemem uzależnienia (w tym uzależnienia behawioralne). Pomaga osobom doświadczającym kryzysów w związkach, mającym niskie poczucie własnej wartości, doświadczającym poczucia osamotnienia. Jest członkinią Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów PTP.
Absolwentka psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz 2-letniej Szkoły Psychoterapii Par i Rodzin w Laboratorium Psychoedukacji. Ukończyła Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Intra.
Doświadczenie zdobywała m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Oddziale Terapeutyczno-Diagnostycznym F2 (staż kliniczny), w Akademickim Ośrodku Psychoterapii w Katedrze Psychopatologii i Psychoterapii Wydziału Psychologii UW, w Ośrodku Zdrowia i Problemów Rodzinnych Synapsis oraz w Poradni Psychoonkologii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Doktor habilitowana nauk społecznych, badaczka organizacji, pracuje naukowo i dydaktycznie na Uniwersytecie Warszawskim.
Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych i terapię par. Pracuje m.in. z osobami borykającymi się z objawami lękowymi, depresyjnymi, cierpiącymi z powodu silnego wstydu, osamotnienia, poczucia pustki i braku sensu, doświadczającymi trudności w relacjach z ludźmi, przeżywającymi różnego rodzaju straty.
Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.