fbpx
Przejdź do treści

Seksuologia

Seksuologia jest częścią innych dziedzin wiedzy takich jak to antropologia, medycyna, psychologia, socjologia. 
Nasze podejście zakłada kompleksowe, świadome traktowanie ludzkiej seksualności, obejmujące sferę biologiczną, psychologiczną i społeczną. Naszą uwagę skupia zarówno seksualność typowa, jak i mniej widoczne a przez to pomijane w głównym nurcie seksuologii praktyki, tożsamości i preferencje.W swoim podejściu kierujemy się postawą akceptacji i otwartości na różnorodność ludzkiego doświadczenia i postrzegania. Wyznajemy wartości pozytywnej seksualności, afirmującej zdrowie, bezpieczeństwo, świadomą zgodę i przyjemność seksualną. Spore znaczenie ma dla nas kwestia wspierania sprawczości. Dbamy o to, aby wykorzystywane w gabinecie metody i narzędzia miały potwierdzenie w badaniach naukowych.

Umawiam się na konsultację

Konsultacje w  naszym ośrodku
Każdy z naszych terapeutów prowadzi regularne konsultacje. Konsultacja jest etapem poprzedzającym  ewentualne rozpoczęcie terapii.
Po złożeniu zgłoszenia otrzymują Państwo propozycję terminów. Obowiązują one przez 48 godzin, a w przypadku ich niepotwierdzenia zostają zwalniane.
W przypadku potwierdzenia terminu konsultacji u danego terapeuty istnieje możliwość jej odwołania najpóźniej na 24 h przed umówionym terminem.
Proponujemy wtedy inny termin w porozumieniu z pacjentem.
W przypadku odwołania wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny przed potwierdzonym terminem konsultacji pacjent ponosi jej koszt
Konsultację należy odwołać mailowo pod adresem: kontakt@konteksty.net.

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 oraz ogłoszonym stanem pandemii, potwierdzam, że zostałem poinformowany/a, że w zgodzie z zaleceniami ekspertów oraz stanowiskiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do czasu opanowania sytuacji epidemicznej, sugerowane jest aby zachować wszelkie środki ostrożności, tj. maski ochronne oraz dezynfekcja.

Dodatkowo oświadczam, iż zostałem poinformowany/a, że, aby skorzystać z konsultacji/sesji terapeutycznej stacjonarnie ośrodku Konteksty. Miejsce Psychoterapii muszę okazać ważny certyfikat COVID lub test na obecność koronawirusa o wyniku ujemnym wykonany nie później niż 48 godzin od wizyty. Oświadczam, że poinformowano mnie, iż w innym przypadku istnieje jedynie możliwość odbywania sesji online do czasu opanowania sytuacji epidemicznej.