fbpx

Psychoterapia indywidualna:

Psychoterapia indywidualna to sposób pracy nad trudnościami emocjonalnymi. Polega na rozmowie, podczas której pacjent dzieli się swoimi uczuciami i myślami, a terapeuta pomaga mu w lepszym poznaniu i zrozumieniu siebie. To głębsze rozumienie trapiących nas problemów pomaga uzyskać na nie większy wpływ, złagodzić cierpienie i zredukować objawy. Praca indywidualna będzie odpowiednia dla osób, które zmagają się z czymś trudnym, co dostrzegają w sobie, choć niekoniecznie to rozumieją.

Terapia indywidualna wymaga zaangażowania od obu stron. Psychoterapeuta nie pełni roli mentora. Nie będzie udzielał rad ani nie odpowie na pytanie, co mamy zrobić. Będzie towarzyszył nam w poszukiwaniu dróg do zmiany, uważnie słuchając, zadając pytania i dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Warto przygotować się na to, że proces psychoterapii będzie wymagał od nas zastanawiania się nad tym, co przeżywamy, i że mogą się w nim zdarzyć trudne momenty.

Psychoterapia indywidualna może być ograniczona w czasie – wówczas ustala się konkretną ilość sesji. Może też być długoterminowa. W tym drugim sposobie pracy datę zakończenia ustala się wtedy, kiedy cele terapii zostały osiągnięte. Także w terapii krótkoterminowej na początku formułuje się cel, dotyczy on jednak konkretnego problemu. Ograniczony czas nie pozwala zająć się wszystkimi obszarami życia, a jednocześnie motywuje do dobrego wykorzystania czasu sesji. Każda z tych możliwości ma więc swoje dobre strony. Decyzję o formie terapii podejmuje się wspólnie z terapeutą na początku pracy.

Umawiam się na konsultację

Każdy z naszych psychoterapeutów, psychiatrów i innych specjalistów, prowadzi regularne konsultacje. Konsultacja jest etapem poprzedzającym  ewentualne rozpoczęcie terapii.

Po złożeniu zgłoszenia otrzymują Państwo propozycję terminów. Obowiązują one przez 48 godzin, a w przypadku ich niepotwierdzenia zostają zwalniane.

W przypadku potwierdzenia terminu konsultacji u danego terapeuty istnieje możliwość jej odwołania najpóźniej na 24 h przed umówionym terminem.
Proponujemy wtedy inny termin w porozumieniu z pacjentem.

W przypadku odwołania wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny przed potwierdzonym terminem konsultacji pacjent ponosi jej koszt.
Konsultację należy odwołać mailowo pod adresem: kontakt@konteksty.net lub korzystając z klawisza „anuluj konsultację” w mailu przesłanym z naszego systemu rezerwacyjnego.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Twój email