Grupa Psychoterapeutyczna
D1
Wiele problemów powstaje w relacjach z innymi lub w grupie – w rodzinie, pracy, sytuacjach społecznych. Psychoterapia grupowa inaczej niż indywidualna, daje okazję zaobserwować jak funkcjonujemy pośród innych ludzi – w jaki sposób nawiązujemy z nimi relacje, jak na nich reagujemy, co sprawia nam trudność, co stanowi wyzwanie, a także jak jesteśmy przez nich odbierani.
Udział w grupie pomaga rozwijać umiejętności społeczne i lepiej sobie radzić w relacjach. Zetknięcie się z osobami, które również doświadczają trudności, zmniejsza lęk przed odrzuceniem, zranieniem, bliskością, poczucie izolacji i osamotnienia. Kontakt z innymi uczestnikami pozwala zapoznać się z wieloma punktami widzenia na określony problem. Terapeuta zaś pomaga w budowaniu poczuciu bezpieczeństwa i wspierającej komunikacji między uczestnikami. Między innymi dlatego jest to odpowiednia forma pracy dla osób, które borykają się z niemożnością zbudowania związku, poczuciem pustki czy braku sensu, trudnościami w wyrażaniu uczuć, poczuciem osamotnienia, nadmiernym wycofaniem lub dominacją, nadmierną impulsywnością, stresem, niepokojem, brakiem swobody i spontaniczności.
Podczas konsultacji terapeuta i pacjent omawiają możliwości udziału w grupie terapeutycznej oraz sposobu pracy, celów i obowiązujących warunków.
Spotkania odbywają się raz w tygodniu o stałej porze.
Grupa ma charakter ciągły, półotwarty, najkrótszy możliwy czas uczestnictwa w grupie – 10 miesięcy
Specjalizujemy się w pomaganiu osobom, które zmagają się z lękiem, depresją, stresem, trudnościami relacyjnymi, zaburzeniami odżywiania, uzależnieniami, traumą psychiczną, żałobą, dolegliwościami somatycznymi o niejasnym pochodzeniu, niską samooceną, problemami natury seksualnej, brakiem motywacji.
Czwartki
19:00-21:00
Grupa ciągła półotwarta
Prowadzący grupę:
Justyna Dworczyk, Marcin Kłosowski
od września 2024
Teresa Suchorska i Marcin Kłosowski
Koszt 650 zł miesięcznie
(4/5 sesje)
Adres: Dąbrowskiego 27/2