fbpx

Poranna Grupa Psychoterapeutyczna

Potrzeba przywiązania i przynależności jest atawistyczna i aktywna od kołyski, aż po grób. To parafraza słynnego Johna Bowlby’ego, twórcy teorii przywiązania, która przyświeca nam w naszej pracy z grupami.

Poprzez powołanie do życia tej grupy chcemy umożliwić jej uczestnikom takie doświadczenie, które będzie szansą na przeżycie w bezpiecznym miejscu, z zachowaniem zasad i reguł, najbardziej istotnych zjawisk interpersonalnych, które w codziennym życiu pozostają niewyjaśnione, niezrozumiałe, powtarzają się w kolejnych relacjach, sprawiają, że utykamy, izolujemy się, tracimy nadzieję na wyjście z samotnego przeżywania tego, co tak bardzo dla nas wszystkich wspólne. Każdy człowiek chce być usłyszany, gdy mówi, rozumiany, kiedy próbuje coś wyjaśnić, doceniony, gdy robi coś ważnego dla innych. Jedna z najtrudniejszych spraw między ludźmi czyli przechodzenie bez szwanku przez konflikty, różnice, naprawianie krzywd, wracanie do siebie po zranieniu, którego w bliskich relacjach nie da się uniknąć staje się istotą pracy grupy terapeutycznej. Przeżywanie sprzecznych uczuć i swobodne ich wyrażanie w przestrzeni jednej relacji zdaje się być sztuką, jakiej nie opanowaliśmy. Nie wiemy jak sobie radzić z gniewem, gdy kochamy i co zrobić z miłością, gdy się gniewamy.

W grupie można znaleźć odpowiedź na siebie, kiedy jesteśmy pomieszani i zgubieni w tym kim jesteśmy. Poznajemy siebie, wzrastamy tylko w pomiędzy innymi ludźmi. Ich reakcje to czysta nawigacja jak współżyć ze sobą. Jedną z największych potrzeb ludzi, którzy ryzykują jakiekolwiek bycie razem jest swobodne regulowanie odległości, być blisko i nie tracić autonomii, oddalać się, a nie porzucać lub czuć się porzuconym.
W grupie da się o tym porozmawiać, ale także doświadczać.
Nie ma innej możliwości na bycie odzwierciedlonym bez pojawienia się w lustrze.

Małgorzata Halber pisze:

„…gdybyśmy mogli raz w tygodniu chociaż posiedzieć w kilkanaście osób i powiedzieć o tym, ile nas kosztuje niedzwonienie do byłego chłopaka, jak boimy się wracać do pustego mieszkania, jak robimy głupoty z miłości i jak przeraża nas to, że dajemy sobie robić krzywdę? Jakże byłoby wspaniale. Jakże mniej czulibyśmy się wybrakowani, wystraszeni i bezradni.”

Zapraszamy zatem na konsultacje do porannej grupy terapeutycznej, którą poprowadzą:
Justyna Dworczyk i Aleksander Łączyński. Noty biograficzne psychoterapeutów dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce zespół, zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Sesje terapeutyczne będą się odbywały raz w tygodniu we wtorki od 8.20 do 9.50 od października 2024. Grupa będzie miała charakter półotwarty i ciągły, oznacza to praca w niej będzie trwała bez ograniczeń czasowych, uczestnicy opuszczają grupę wtedy, kiedy czują się na to gotowi. Minimalny czas bycia w grupie to 10 miesięcy. Reguły dołączania i opuszczania grupy będą dokładnie omówione na konsultacjach.

Dołączenie do grupy poprzedzają jedno lub dwa spotkania, które mają na celu ustalenie, czy taki rodzaj terapii jest właściwy dla danej osoby na obecny moment jej życia, zebranie oczekiwań i wątpliwości związanych z uczestnictwem w grupie.
Koszt grupy 650 zł. Ulega on rewaloryzacji z każdym rokiem kalendarzowym według zasad umieszczonych w regulaminie pracy ośrodka.

 

Wtorki

8:20-9:50

 

Prowadzący grupę:

Justyna Dworczyk i Aleksander Łączyński

Koszt 650 zł miesięcznie

(4 sesje)

Adres: Dąbrowskiego 27/3 sala C

Umawiam się na konsultację

Każdy z naszych psychoterapeutów, psychiatrów i innych specjalistów, prowadzi regularne konsultacje. Konsultacja jest etapem poprzedzającym  ewentualne rozpoczęcie terapii.

Po złożeniu zgłoszenia otrzymują Państwo propozycję terminów. Obowiązują one przez 48 godzin, a w przypadku ich niepotwierdzenia zostają zwalniane.

W przypadku potwierdzenia terminu konsultacji u danego terapeuty istnieje możliwość jej odwołania najpóźniej na 24 h przed umówionym terminem.
Proponujemy wtedy inny termin w porozumieniu z pacjentem.

W przypadku odwołania wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny przed potwierdzonym terminem konsultacji pacjent ponosi jej koszt.
Konsultację należy odwołać mailowo pod adresem: kontakt@konteksty.net lub korzystając z klawisza „anuluj konsultację” w mailu przesłanym z naszego systemu rezerwacyjnego.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Twój email
Wybrana wartość: 0