Grupa dla osób z problemem uzaleznienia

Szkodliwe używanie alkoholu, substancji psychoaktywnych, leków, a także uzależnienia behawioralne  – hazard, seks, internet, pornografia itp. – wszystko to może spełniać w życiu człowieka różne funkcje.  

“W myśl teorii psychodynamicznych, uzależnienie to wyraz wewnętrznego ukrytego lub nieświadomego konfliktu, powstałego wskutek wcześniejszych życiowych doświadczeń przede wszystkim w relacjach z opiekunami, we wczesnym okresie z życia. Można powiedzieć, że ludzie używają (substancji, czynności), by uzyskać pewien kompromis między potrzebą wyrażenia danego uczucia a potrzebą obrony przed tym uczuciem. Uzależnienie staje się sposobem unieważnienia potrzeby więzi międzyludzkiej na rzecz tworzącej się i dającej wiele zysków więzi między osobą a substancją czy czynnością”. 

Bożena Maciek-Haściło. 

Grupa przeznaczona jest dla osób, które chcą lepiej zrozumieć przyczyny swoich problemów. Jest to miejsce, w którym w bezpiecznej atmosferze wypracowujemy inne, bardziej konstruktywne sposoby regulowania emocji i radzenia sobie z rozmaitymi życiowymi trudnościami i wyzwaniami. Nawiązujące się pomiędzy uczestnikami relacje mogą stanowić zarówno wsparcie, jak i okazję do lepszego rozumienia swoich własnych wzorców relacyjnych. Dzięki takim grupowym interakcjom można się dowiedzieć, co pomaga, a co utrudnia kontakt z innymi.

Uczestnictwo w grupie poprzedzone jest bezpłatną konsultacją, podczas której terapeuci pomagają pacjentowi dookreślić własne potrzeby i cele oraz wyjaśniają na czym dokładnie polega ta forma terapii.

Wtorki 17:00

Czas trwania grupy 5.01.2021 – 29.06.2021

Prowadzący grupę:

Sylwia Stasikowska z osobą współprowadzącą

Koszt to 430 zł miesięcznie

(4 sesje)

Adres: Dąbrowskiego 27/3

Umawiam się na konsultacje

Konteksty.
Miejsce Psychoterapii.
Godziny
Psychoterapia psychoterapia grupowa, grupa terapeutyczna depresja stres zaburzenia snu psychoterapeuta psychoterapeutka terapia psycholog psychiatra psychoterapia warszawa terapeuta terapia lęk
Social media
Telefon

+ 48 534 05 66 69

E-mail: kontakt@konteksty.net