fbpx
Przejdź do treści

Grupa dla osób z problemem uzaleznienia ​

Szkodliwe używanie alkoholu, substancji psychoaktywnych, leków, a także uzależnienia behawioralne  – hazard, seks, internet, pornografia itp. – wszystko to może spełniać w życiu człowieka różne funkcje.  

„W myśl teorii psychodynamicznych, uzależnienie to wyraz wewnętrznego ukrytego lub nieświadomego konfliktu, powstałego wskutek wcześniejszych życiowych doświadczeń przede wszystkim w relacjach z opiekunami, we wczesnym okresie z życia. Można powiedzieć, że ludzie używają (substancji, czynności), by uzyskać pewien kompromis między potrzebą wyrażenia danego uczucia a potrzebą obrony przed tym uczuciem. Uzależnienie staje się sposobem unieważnienia potrzeby więzi międzyludzkiej na rzecz tworzącej się i dającej wiele zysków więzi między osobą a substancją czy czynnością”. 

Bożena Maciek-Haściło. 

Grupa przeznaczona jest dla osób, które chcą lepiej zrozumieć przyczyny swoich problemów. Jest to miejsce, w którym w bezpiecznej atmosferze wypracowujemy inne, bardziej konstruktywne sposoby regulowania emocji i radzenia sobie z rozmaitymi życiowymi trudnościami i wyzwaniami. Nawiązujące się pomiędzy uczestnikami relacje mogą stanowić zarówno wsparcie, jak i okazję do lepszego rozumienia swoich własnych wzorców relacyjnych. Dzięki takim grupowym interakcjom można się dowiedzieć, co pomaga, a co utrudnia kontakt z innymi.

Uczestnictwo w grupie poprzedzone jest bezpłatną konsultacją, podczas której terapeuci pomagają pacjentowi dookreślić własne potrzeby i cele oraz wyjaśniają na czym dokładnie polega ta forma terapii.

Wtorki 17:00

Prowadzący grupę:

Sylwia Stasikowska z osobą współprowadzącą

Koszt to 430 zł miesięcznie

(4 sesje)

Adres: Dąbrowskiego 27/3

Umawiam się na konsultację

Konsultacje w  naszym ośrodku
Każdy z naszych terapeutów prowadzi regularne konsultacje. Konsultacja jest etapem poprzedzającym  ewentualne rozpoczęcie terapii.
Po złożeniu zgłoszenia otrzymują Państwo propozycję terminów. Obowiązują one przez 48 godzin, a w przypadku ich niepotwierdzenia zostają zwalniane.
W przypadku potwierdzenia terminu konsultacji u danego terapeuty istnieje możliwość jej odwołania najpóźniej na 24 h przed umówionym terminem.
Proponujemy wtedy inny termin w porozumieniu z pacjentem.
W przypadku odwołania wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny przed potwierdzonym terminem konsultacji pacjent ponosi jej koszt
Konsultację należy odwołać mailowo pod adresem: kontakt@konteksty.net.

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 oraz ogłoszonym stanem pandemii, potwierdzam, że zostałem poinformowany/a, że w zgodzie z zaleceniami ekspertów oraz stanowiskiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do czasu opanowania sytuacji epidemicznej, sugerowane jest aby zachować wszelkie środki ostrożności, tj. maski ochronne oraz dezynfekcja.

Dodatkowo oświadczam, iż zostałem poinformowany/a, że, aby skorzystać z konsultacji/sesji terapeutycznej stacjonarnie ośrodku Konteksty. Miejsce Psychoterapii muszę okazać ważny certyfikat COVID lub test na obecność koronawirusa o wyniku ujemnym wykonany nie później niż 48 godzin od wizyty. Oświadczam, że poinformowano mnie, iż w innym przypadku istnieje jedynie możliwość odbywania sesji online do czasu opanowania sytuacji epidemicznej.