fbpx

Grupa psychoterapeutyczna dla osób z problemem używania substancji psychoaktywnych i/lub z problemem zachowań nałogowych. 

Terapia uzależnień.

Używki są często próbą poradzenia sobie z emocjami. W grupie w bezpiecznych warunkach będziemy próbować o nich rozmawiać.

W naszej pracy kierujemy się przekonaniem, że problemowe używanie i/lub nadużywanie substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, leki) bądź zachowania nałogowe (pornografia i masturbacja, objadanie się) są objawem trudności emocjonalnych i relacyjnych. Nazwanie i zrozumienie źródła tych problemów jest jednym z najważniejszych celów tej grupy. Sprzyja temu bycie w kontakcie z innymi ludźmi, często doświadczającymi podobnych trudności.

Zajmiemy się między innymi tematem samotności (także tej wśród ludzi), która jest jedną z głównych przyczyn sięgania po substancje. Uczestnictwo w grupie jest szansą na nowe, lepsze doświadczenie bycia w relacjach z innymi i przez to poprawieniem jakości swojego życia.

Pracujemy zarówno z osobami, które chcą utrzymywać całkowitą abstynencję, jak i z tymi, które nie wyobrażają sobie na ten moment niesięgania po środki psychoaktywne.

Warunki uczestnictwa w grupie:

Odbycie konsultacji z prowadzącymi grupę
 
Stan trzeźwości podczas spotkania

Środy 19:00 – 21:00

Prowadzący grupę:

Teresa Suchorska Żółtowska i Aleksander Łączyński

 

Koszt to 650 zł miesięcznie

(4 sesje)

Adres: Dąbrowskiego 27/3

Umawiam się na konsultację

Konsultacje w  naszym ośrodku

Każdy z naszych psychoterapeutów, psychiatrów i innych specjalistów, prowadzi regularne konsultacje. Konsultacja jest etapem poprzedzającym  ewentualne rozpoczęcie terapii.
Po złożeniu zgłoszenia otrzymują Państwo propozycję terminów. Obowiązują one przez 72 godziny, a w przypadku ich niepotwierdzenia zostają zwalniane.

W przypadku potwierdzenia terminu konsultacji u danego terapeuty istnieje możliwość jej odwołania najpóźniej na 24 h przed umówionym terminem.
Proponujemy wtedy inny termin w porozumieniu z pacjentem.

W przypadku odwołania wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny przed potwierdzonym terminem konsultacji pacjent ponosi jej koszt.
Konsultację należy odwołać mailowo pod adresem: kontakt@konteksty.net lub korzystając z klawisza anuluj konsultację w mailu przesłanym z naszego systemu rezerwacyjnego.kontakt@konteksty.net.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Twój email