fbpx
Przejdź do treści

Psychoterapia par

Psychoterapia par jest skierowana do osób będących w związkach, które chcą lepiej rozumieć swoją relację. Taka forma pracy stwarza przestrzeń do przyjrzenia się zachodzącym w niej interakcjom, po to, by umożliwić ewentualne zmiany.

Pary zwracają się o pomoc do psychoterapeuty między innymi w sytuacji kryzysu w związku, traumy lub trudności zewnętrznych, które nasilają problemy relacyjne (np. problemy emocjonalne, stres, niepłodność, żałoba).

Psychoterapia par wspiera proces zmiany i rozwoju w związku, ułatwia rozwiązywanie konfliktów i dostarcza narzędzi do bardziej konstruktywnej komunikacji między partnerami.

Może być również odpowiednią formą wsparcia dla osób, które zdecydowały o rozstaniu i chcą współpracować ze sobą przy podejmowaniu decyzji związanych z kończeniem związku, na przykład ze względu na dzieci.

Psychoterapię par poprzedza konsultacja, podczas której uzgadniamy czy taka forma pomocy jest w danej sytuacji wskazana i jakie są jej warunki.

Umawiam się na konsultację

Konsultacje w  naszym ośrodku

Każdy z naszych psychoterapeutów, psychiatrów i innych specjalistów, prowadzi regularne konsultacje. Konsultacja jest etapem poprzedzającym  ewentualne rozpoczęcie terapii.
Po złożeniu zgłoszenia otrzymują Państwo propozycję terminów. Obowiązują one przez 72 godziny, a w przypadku ich niepotwierdzenia zostają zwalniane.

W przypadku potwierdzenia terminu konsultacji u danego terapeuty istnieje możliwość jej odwołania najpóźniej na 24 h przed umówionym terminem.
Proponujemy wtedy inny termin w porozumieniu z pacjentem.

W przypadku odwołania wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny przed potwierdzonym terminem konsultacji pacjent ponosi jej koszt.
Konsultację należy odwołać mailowo pod adresem: kontakt@konteksty.net lub korzystając z klawisza anuluj konsultację w mailu przesłanym z naszego systemu rezerwacyjnego.kontakt@konteksty.net.