fbpx
Przejdź do treści

Psychoterapia par

Psychoterapia par jest skierowana do osób będących w związkach, które chcą lepiej rozumieć swoją relację. Taka forma pracy stwarza przestrzeń do przyjrzenia się zachodzącym w niej interakcjom, po to, by umożliwić ewentualne zmiany.Pary zwracają się o pomoc do psychoterapeuty między innymi w sytuacji kryzysu w związku, traumy lub trudności zewnętrznych, które nasilają problemy relacyjne (np. problemy emocjonalne, stres, niepłodność, żałoba).Psychoterapia par wspiera proces zmiany i rozwoju w związku, ułatwia rozwiązywanie konfliktów i dostarcza narzędzi do bardziej konstruktywnej komunikacji między partnerami.Może być również odpowiednią formą wsparcia dla osób, które zdecydowały o rozstaniu i chcą współpracować ze sobą przy podejmowaniu decyzji związanych z kończeniem związku, na przykład ze względu na dzieci.Psychoterapię par poprzedza konsultacja, podczas której uzgadniamy czy taka forma pomocy jest w danej sytuacji wskazana i jakie są jej warunki.

Umawiam się na konsultację

Konsultacje w  naszym ośrodku
Każdy z naszych terapeutów prowadzi regularne konsultacje. Konsultacja jest etapem poprzedzającym  ewentualne rozpoczęcie terapii.
Po złożeniu zgłoszenia otrzymują Państwo propozycję terminów. Obowiązują one przez 48 godzin, a w przypadku ich niepotwierdzenia zostają zwalniane.
W przypadku potwierdzenia terminu konsultacji u danego terapeuty istnieje możliwość jej odwołania najpóźniej na 24 h przed umówionym terminem.
Proponujemy wtedy inny termin w porozumieniu z pacjentem.
W przypadku odwołania wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny przed potwierdzonym terminem konsultacji pacjent ponosi jej koszt
Konsultację należy odwołać mailowo pod adresem: kontakt@konteksty.net.

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 oraz ogłoszonym stanem pandemii, potwierdzam, że zostałem poinformowany/a, że w zgodzie z zaleceniami ekspertów oraz stanowiskiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do czasu opanowania sytuacji epidemicznej, sugerowane jest aby zachować wszelkie środki ostrożności, tj. maski ochronne oraz dezynfekcja.

Dodatkowo oświadczam, iż zostałem poinformowany/a, że, aby skorzystać z konsultacji/sesji terapeutycznej stacjonarnie ośrodku Konteksty. Miejsce Psychoterapii muszę okazać ważny certyfikat COVID lub test na obecność koronawirusa o wyniku ujemnym wykonany nie później niż 48 godzin od wizyty. Oświadczam, że poinformowano mnie, iż w innym przypadku istnieje jedynie możliwość odbywania sesji online do czasu opanowania sytuacji epidemicznej.