fbpx

Psychoterapia par

Czasami pojawiają się trudności sprawiające, że dwie bliskie osoby zaczynają się od siebie oddalać. Psychoterapia dla par w gabinecie w Warszawie jest skierowana do osób będących w związkach, które chcą lepiej rozumieć swoją relację. Taka forma pracy stwarza przestrzeń do przyjrzenia się zachodzącym w niej interakcjom, po to, by umożliwić ewentualne zmiany.

Partnerzy zwracają się o pomoc do psychoterapeuty między innymi w sytuacji kryzysu w związku, traumy lub trudności zewnętrznych, które nasilają problemy relacyjne (np. problemy emocjonalne, stres, niepłodność, żałoba).

Celem spotkań jest przepracowanie problemów w związku i znalezienie rozwiązania, które będzie satysfakcjonować partnerów. To szansa na poprawę relacji, znalezienie porozumienia oraz uświadomienie obu stronom powodów, które doprowadziły do konfliktu.

Co może dać psychoterapia dla par?

Praca nad relacją wymaga zaangażowania obu stron, a specjalista może pomóc w lepszym zrozumieniu bliskiej osoby. Psychoterapia par wspiera proces zmiany i rozwoju w związku, ułatwia rozwiązywanie konfliktów i dostarcza narzędzi do bardziej konstruktywnej komunikacji między partnerami.

Podjęcie jej może pomóc zmienić poglądy na relację oraz lepiej poznać własne potrzeby i oczekiwania. Umożliwia poprawę komunikacji, a także pogłębienie lub odbudowę więzi między partnerami. Psychoterapia to proces, dzięki któremu możliwe jest uczenie się lepszego wyrażania emocji oraz porzucenie dysfunkcyjnych zachowań. Nierzadko korzystają z niej także pary, które mają problemy natury seksualnej, w tym te związane ze staraniem się o potomstwo. Spotkania z psychoterapeutą mogą pomóc im je przezwyciężyć.

Seria spotkań ze specjalistą może być również odpowiednią formą wsparcia dla osób, które zdecydowały o rozstaniu i chcą współpracować ze sobą przy podejmowaniu decyzji związanych z kończeniem związku, na przykład ze względu na dzieci.

Psychoterapię dla par poprzedza konsultacja w naszym gabinecie w Warszawie, podczas której uzgadniamy, czy taka forma pomocy jest w danej sytuacji wskazana i jakie są jej warunki.

Umawiam się na konsultację

Konsultacje w  naszym ośrodku

Każdy z naszych psychoterapeutów, psychiatrów i innych specjalistów, prowadzi regularne konsultacje. Konsultacja jest etapem poprzedzającym  ewentualne rozpoczęcie terapii.
Po złożeniu zgłoszenia otrzymują Państwo propozycję terminów. Obowiązują one przez 72 godziny, a w przypadku ich niepotwierdzenia zostają zwalniane.

W przypadku potwierdzenia terminu konsultacji u danego terapeuty istnieje możliwość jej odwołania najpóźniej na 24 h przed umówionym terminem.
Proponujemy wtedy inny termin w porozumieniu z pacjentem.

W przypadku odwołania wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny przed potwierdzonym terminem konsultacji pacjent ponosi jej koszt.
Konsultację należy odwołać mailowo pod adresem: kontakt@konteksty.net lub korzystając z klawisza anuluj konsultację w mailu przesłanym z naszego systemu rezerwacyjnego.kontakt@konteksty.net.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Email