fbpx

Psychoterapia par

Czasami pojawiają się trudności sprawiające, że dwie bliskie osoby zaczynają się od siebie oddalać. Psychoterapia par w gabinecie w Warszawie jest skierowana do osób będących w związkach, które chcą lepiej rozumieć swoją relację. Taka forma pracy stwarza przestrzeń do przyjrzenia się zachodzącym w niej interakcjom, po to, by umożliwić ewentualne zmiany.

Partnerzy zwracają się o pomoc do psychoterapeuty między innymi w sytuacji kryzysu w związku, traumy lub trudności zewnętrznych, które nasilają problemy relacyjne (np. problemy emocjonalne, stres, niepłodność, żałoba).

Celem spotkań jest przepracowanie problemów w związku i znalezienie rozwiązania, które będzie satysfakcjonować partnerów. To szansa na poprawę relacji, znalezienie porozumienia oraz uświadomienie obu stronom powodów, które doprowadziły do konfliktu.

Co może dać psychoterapia dla par?

Praca nad relacją wymaga zaangażowania obu stron, a specjalista może pomóc w lepszym zrozumieniu bliskiej osoby. Psychoterapia par wspiera proces zmiany i rozwoju w związku, ułatwia rozwiązywanie konfliktów i dostarcza narzędzi do bardziej konstruktywnej komunikacji między partnerami.

Podjęcie jej może pomóc zmienić poglądy na relację oraz lepiej poznać własne potrzeby i oczekiwania. Umożliwia poprawę komunikacji, a także pogłębienie lub odbudowę więzi między partnerami. Psychoterapia to proces, dzięki któremu możliwe jest uczenie się lepszego wyrażania emocji oraz porzucenie dysfunkcyjnych zachowań. Nierzadko korzystają z niej także pary, które mają problemy natury seksualnej, w tym te związane ze staraniem się o potomstwo. Spotkania z psychoterapeutą mogą pomóc im je przezwyciężyć.

Seria spotkań ze specjalistą może być również odpowiednią formą wsparcia dla osób, które zdecydowały o rozstaniu i chcą współpracować ze sobą przy podejmowaniu decyzji związanych z kończeniem związku, na przykład ze względu na dzieci.

Psychoterapię dla par poprzedza konsultacja w naszym gabinecie w Warszawie, podczas której uzgadniamy, czy taka forma pomocy jest w danej sytuacji wskazana i jakie są jej warunki

Psychoterapia par w podejściu psychodynamicznym stanowi skuteczną formę wsparcia dla par, niezależnie od ich orientacji seksualnej. Podejście to kładzie nacisk na zrozumienie ukrytych motywacji, wzorców zachowań oraz relacji emocjonalnych w ramach związku. Terapia par w ujęciu psychodynamicznym koncentruje się na głębokim zrozumieniu dynamiki pary, a także indywidualnych potrzeb i uczuć każdego partnera.

Charakterystyka psychoterapii par w podejściu psychodynamicznym

  • Zrozumienie wzorców związku: Podejście psychodynamiczne umożliwia identyfikację i zrozumienie wzorców zachowań, które wpływają na funkcjonowanie pary. Terapeuci starają się wspólnie z partnerami zidentyfikować te wzorce i pracować nad ich zrozumieniem oraz ewentualną zmianą.

  • Skupienie na relacjach: Terapia par w podejściu psychodynamicznym koncentruje się na relacjach między partnerami, a także na indywidualnych doświadczeniach każdego z nich. Pomaga to w lepszym zrozumieniu wzajemnych potrzeb i konfliktów.

  • Wsparcie w budowaniu zdrowej relacji: Terapia par w ujęciu psychodynamicznym daje możliwość zgłębienia się w dynamikę emocjonalną i interpersonalną pary, co pozwala na zbudowanie zdrowszej, bardziej satysfakcjonującej relacji.

Wsparcie terapii par jednopłciowych

  • Identyfikacja i zrozumienie: Dla par jednopłciowych, terapia psychodynamiczna może być szczególnie pomocna w identyfikacji i zrozumieniu unikalnych wyzwań i wzorców zachowań związanych z orientacją seksualną.

  • Zrozumienie relacji: Terapia par jednopłciowych w ujęciu psychodynamicznym umożliwia zgłębienie się w specyficzne elementy relacji, jakie mogą występować w związku partnerskim osób o tej samej płci.

  • Wsparcie w rozwiązywaniu konfliktów: Dzięki zrozumieniu głębszych motywacji i wzorców zachowań, terapia może pomóc w rozwiązywaniu konfliktów i budowaniu satysfakcjonującej relacji.

Psychoterapia par w podejściu psychodynamicznym stanowi skuteczną formę wsparcia dla par, niezależnie od ich orientacji seksualnej. Poprzez zgłębianie relacji, zrozumienie wzorców zachowań i indywidualnych potrzeb każdego partnera, terapia ta może przyczynić się do budowy zdrowszych i bardziej satysfakcjonujących związków. Wsparcie terapeutyczne może pomóc parom w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi i interpersonalnymi, a także w budowaniu trwałej i satysfakcjonującej relacji.

Umawiam się na konsultację

Każdy z naszych psychoterapeutów, psychiatrów i innych specjalistów, prowadzi regularne konsultacje. Konsultacja jest etapem poprzedzającym  ewentualne rozpoczęcie terapii.

Po złożeniu zgłoszenia otrzymują Państwo propozycję terminów. Obowiązują one przez 48 godzin, a w przypadku ich niepotwierdzenia zostają zwalniane.

W przypadku potwierdzenia terminu konsultacji u danego terapeuty istnieje możliwość jej odwołania najpóźniej na 24 h przed umówionym terminem.
Proponujemy wtedy inny termin w porozumieniu z pacjentem.

W przypadku odwołania wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny przed potwierdzonym terminem konsultacji pacjent ponosi jej koszt.
Konsultację należy odwołać mailowo pod adresem: kontakt@konteksty.net lub korzystając z klawisza „anuluj konsultację” w mailu przesłanym z naszego systemu rezerwacyjnego.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Twój email