Anna Piekara
Psycholog Psychoterapeutka
Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie na ostatnim roku 4-letniego podyplomowego Studium Psychoterapii oraz 2-letniej Szkoły Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie – ośrodka spełniającego wymogi Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła zaawansowany stopień szkolenia w zakresie psychoterapii opartej na mentalizacji (Mentalization Based Treatment) akredytowanego przez Anna Freud Center, oraz szkolenie Externship EFT i EFiT (Emotionally Focused Therapy – terapia skoncentrowana na emocjach dla par i pacjentów indywidualnych) przy International Center for Excellence in Emotionally Focused Therapy. Jest członkinią Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii.
Doświadczenie kliniczne i zawodowe zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie — w I Klinice Psychiatrycznej oraz w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania, ponadto prowadziła psychoterapię indywidualną i/lub grupową m.in. w Pracowni Dialogu, Stowarzyszeniu Q Zmianom, Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Dzielnicy Wawer oraz Fundacji Praesterno. Pracowała w Telefonicznej Poradni dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym 116 123 przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie.
Przez wiele lat związana z mediami elektronicznymi, dzięki czemu lepiej rozumie środowisko twórców filmowych i telewizyjnych.
W Kontekstach prowadzi konsultacje oraz psychoterapię indywidualną i grupową osób dorosłych, oraz psychoterapię par. Pracuje w nurcie psychodynamicznym integrując podejście MBT i EFT, swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uczestniczy w konferencjach naukowych i szkoleniach poszerzających wiedzę i umiejętności zawodowe.
Pracuje z osobami, które doświadczają objawów depresyjnych, zaburzeń lękowych, nerwicowych, psychosomatycznych, mają nieadekwatne poczucie własnej wartości, trudności w obszarze tożsamości i osobowości, w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji, zmagają się z poczuciem pustki, wycofania czy osamotnienia, a także z tymi, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie, przeżywane emocje, konflikty i kryzysy.