fbpx

Grupa psychoterapeutyczna dla osób doświadczających przemocy.

Czasami trudno jest samemu wyrwać się z koła doświadczanej przemocy. Lęk, wstyd, czasem poczucie winy czy komentarze otoczenia, blokują osoby doświadczające przemocy przed ujawnieniem na zewnątrz tego, co dzieje się w ich domu, związku, przed poszukiwaniem pomocy. Osoba doświadczająca przemocy słyszy wielokrotnie: beze mnie nie dasz sobie rady, ty nic nie potrafisz dobrze zrobić, do niczego się nie nadajesz itd., dlatego jej myślenie o sobie i własnych możliwościach staje się coraz bardziej zniekształcone.

Terapia daje szansę na odbudowę własnej samooceny, poczucia własnej wartości. Spotkanie terapeutyczne jest bezpiecznym miejscem do powrotu do traumatycznych zdarzeń, dające szansę na ich odreagowanie i przekształcanie traumatycznych wspomnień. W sytuacji kryzysu, w jakim znajduje się człowiek doznający przemocy, niekwestionowana jest rola wsparcia społecznego. Takie wsparcie może dawać grupa osób z podobnymi doświadczeniami. Grupa terapeutyczna dla ofiar przemocy nastawiona jest na odreagowanie i radzenie sobie z negatywnymi uczuciami, zawiera elementy psychoedukacji, pozwalające skoncentrować się na uczeniu radzenia sobie w życiu.

Uczestnictwo w takiej grupie daje poczucie bezpieczeństwa, zmniejsza izolację, pomaga odbudować więzi z innymi osobami. Grupa jest miejscem, w którym w bezpiecznych warunkach można przepracować objawy zaburzeń pourazowych, odbudowywać związki i relacje oraz projektować swoją przyszłości.

Do udziału w grupie zapraszamy osoby pełnoletnie, które mają doświadczenie przemocy.

Warunkiem uczestnictwa w grupie jest odbycie jednej, lub dwóch płatnych konsultacji kwalifikujących do grupy z prowadzącymi.

Kiedy: poniedziałki 19:00 -21:00,

start 2 października 2023 – koniec grupy 13 stycznia 2025

Prowadzące: 

Aleksandra Bednarek i Stanisław Choński

Koszt: 650 zł za miesiąc (4 spotkania)

Gdzie: Konteksty. Miejsce Psychoterapii, ul. Dąbrowskiego 27 lok. 3

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy

Umawiam się na konsultację

Każdy z naszych psychoterapeutów, psychiatrów i innych specjalistów, prowadzi regularne konsultacje. Konsultacja jest etapem poprzedzającym  ewentualne rozpoczęcie terapii.

Po złożeniu zgłoszenia otrzymują Państwo propozycję terminów. Obowiązują one przez 48 godzin, a w przypadku ich niepotwierdzenia zostają zwalniane.

W przypadku potwierdzenia terminu konsultacji u danego terapeuty istnieje możliwość jej odwołania najpóźniej na 24 h przed umówionym terminem.
Proponujemy wtedy inny termin w porozumieniu z pacjentem.

W przypadku odwołania wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny przed potwierdzonym terminem konsultacji pacjent ponosi jej koszt.
Konsultację należy odwołać mailowo pod adresem: kontakt@konteksty.net lub korzystając z klawisza „anuluj konsultację” w mailu przesłanym z naszego systemu rezerwacyjnego.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Twój email