fbpx

Grupa psychoterapeutyczna dla osób z doświadczeniem uzależnienia w domu rodzinnym.

Grupa terapeutyczna DDA

Grupa terapeutyczna skierowana jest  do osób które mają doświadczenie życia w rodzinie, w której obecny był alkohol bądź inne uzależnienia. Czyli do tzw. Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA).

W domach, w których opieka rodzicielska z różnych powodów była niewystarczająca albo w ogóle jej nie było, trudno jest się rozwijać rozmawiać, uczyć się rozumienia siebie i innych. Nabywanie takich zdolności jest  możliwe zarówno poprzez psychiczną jak i fizyczną obecność.

A co jeśli ta jest zagrażająca albo przestraszająca? Co jeśli trudna przeszłość nie daje żyć?

Mogą powstawać różnorodne trudności takie jak: niskie poczucie wartości, silny lęk, wstyd, tendencja do nadmiernego poczucia winy, trudności w zbudowaniu związku bądź utrzymania satysfakcjonujących relacji z ludźmi, problemy z podstawowym zaufaniem, ze stawianiem granic, wyrażaniem złości…

W grupie terapeutycznej, która jest propozycją dla osób, które rozpoznają u siebie te, lub podobne trudności będziemy starali się je zrozumieć i umiejscowić w kontekście historii życia. Praca nad nimi w grupie osób, które w podobny sposób nauczyły się sobie radzić z trudnymi doświadczeniami, jest okazją do tego aby zdrowieć, zmieniać się,  próbować nowych sposobów regulowania emocji i nawiązywania relacji.

Do udziału w grupie zapraszamy osoby pełnoletnie, które mają doświadczenie uzależnienia w domu rodzinnym.

Warunkiem uczestnictwa w grupie jest odbycie jednej, lub dwóch płatnych konsultacji kwalifikujących do grupy z prowadzącymi.

Kiedy: wtorki 18:00 -20:00,

start 3 października 2023 – koniec grupy 14 stycznia 2025

Prowadzące: 

Aleksandra Wąsowska i Błażej Zawistowski

Koszt: 650 zł za miesiąc (4 spotkania)

Gdzie: Konteksty. Miejsce Psychoterapii, ul. Dąbrowskiego 27 lok. 3

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy

Umawiam się na konsultację

Każdy z naszych psychoterapeutów, psychiatrów i innych specjalistów, prowadzi regularne konsultacje. Konsultacja jest etapem poprzedzającym  ewentualne rozpoczęcie terapii.

Po złożeniu zgłoszenia otrzymują Państwo propozycję terminów. Obowiązują one przez 48 godzin, a w przypadku ich niepotwierdzenia zostają zwalniane.

W przypadku potwierdzenia terminu konsultacji u danego terapeuty istnieje możliwość jej odwołania najpóźniej na 24 h przed umówionym terminem.
Proponujemy wtedy inny termin w porozumieniu z pacjentem.

W przypadku odwołania wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny przed potwierdzonym terminem konsultacji pacjent ponosi jej koszt.
Konsultację należy odwołać mailowo pod adresem: kontakt@konteksty.net lub korzystając z klawisza „anuluj konsultację” w mailu przesłanym z naszego systemu rezerwacyjnego.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Twój email