fbpx

Psychoterapia grupowa

Wiele problemów powstaje w relacjach z innymi lub w grupie – w rodzinie, pracy, sytuacjach społecznych. Psychoterapia grupowa inaczej niż indywidualna, daje okazję zaobserwować jak funkcjonujemy pośród innych ludzi – w jaki sposób nawiązujemy z nimi relacje, jak na nich reagujemy, co sprawia nam trudność, co stanowi wyzwanie, a także jak jesteśmy przez nich odbierani.

Udział w grupie pomaga rozwijać umiejętności społeczne i lepiej sobie radzić w relacjach. Zetknięcie się z osobami, które również doświadczają trudności, zmniejsza poczucie izolacji i osamotnienia. Kontakt z innymi uczestnikami pozwala zapoznać się z wieloma punktami widzenia na określony problem. Terapeuta zaś pomaga w budowaniu poczuciu bezpieczeństwa i wspierającej komunikacji między uczestnikami. Między innymi dlatego jest to odpowiednia forma pracy dla osób, które borykają się z niemożnością zbudowania związku, poczuciem pustki czy braku sensu, trudnościami w wyrażaniu uczuć, poczuciem osamotnienia, nadmiernym wycofaniem, nadmierną impulsywnością, stresem, niepokojem, brakiem swobody i spontaniczności.

Podczas konsultacji terapeuta i pacjent omawiają możliwości udziału w grupie terapeutycznej oraz sposobu pracy, celów i obowiązujących warunków.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu o stałej porze.

Grupa Psychoterapeutyczna dla Osób z Doświadczeniem Uzależnienia w domu rodzinnym. DDA

Grupa terapeutyczna skierowana jest  do osób które mają doświadczenie życia w rodzinie, w której obecny był alkohol bądź inne uzależnienia. Czyli do tzw. Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA).

W domach, w których opieka rodzicielska z różnych powodów była niewystarczająca albo w ogóle jej nie było, trudno jest się rozwijać rozmawiać, uczyć się rozumienia siebie i innych. Nabywanie takich zdolności jest  możliwe zarówno poprzez psychiczną jak i fizyczną obecność.

Grupa psychoterapeutyczna dla dorosłych

Udział w grupie pomaga rozwijać umiejętności społeczne i lepiej sobie radzić w relacjach. Zetknięcie się z osobami, które również doświadczają trudności, zmniejsza poczucie izolacji i osamotnienia.

Grupa dla młodych dorosłych

Będziemy wspólnie szukać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, a przede wszystkim skoncentrujemy się na budowaniu wzajemnych relacji pomiędzy uczestnikami i zobaczymy, jakie blokady i trudności pojawiają się w tym procesie u każdego z Was.

Grupa wsparcia dla dorosłych członków rodzin patchworkowych

„Patchwork ma taką moc, że albo zrobi z nas świętych, albo nas kompletnie przemieli i rozwali, a rykoszetem oberwą wszyscy wokoło”, Patchworkowe rodziny. Jak w nich żyć. W. Eichelberger, A. Gutek

Poranna grupa psychoterapeutyczna

Zastanawiasz się często, kto w Twoim związku ma rację? Kto decyduje, a kto musi się podporządkować? Irytuje Cię, kiedy Twój partner/partnerka, dzieci albo współpracownicy, próbują wpłynąć na Twoje zdanie? Mierzysz się z brakiem zdecydowania? Tkwisz w martwym punkcie?

Umawiam się na konsultację

Każdy z naszych psychoterapeutów, psychiatrów i innych specjalistów, prowadzi regularne konsultacje. Konsultacja jest etapem poprzedzającym  ewentualne rozpoczęcie terapii.
Po złożeniu zgłoszenia otrzymują Państwo propozycję terminów. Obowiązują one przez 72 godziny, a w przypadku ich niepotwierdzenia zostają zwalniane.

W przypadku potwierdzenia terminu konsultacji u danego terapeuty istnieje możliwość jej odwołania najpóźniej na 24 h przed umówionym terminem.
Proponujemy wtedy inny termin w porozumieniu z pacjentem.

W przypadku odwołania wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny przed potwierdzonym terminem konsultacji pacjent ponosi jej koszt.
Konsultację należy odwołać mailowo pod adresem: kontakt@konteksty.net lub korzystając z klawisza anuluj konsultację w mailu przesłanym z naszego systemu rezerwacyjnego.kontakt@konteksty.net.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Email