Psychoterapia grupowa
Wiele problemów powstaje w relacjach z innymi lub w grupie – w rodzinie, pracy, sytuacjach społecznych. Psychoterapia grupowa inaczej niż indywidualna, daje okazję zaobserwować jak funkcjonujemy pośród innych ludzi – w jaki sposób nawiązujemy z nimi relacje, jak na nich reagujemy, co sprawia nam trudność, co stanowi wyzwanie, a także jak jesteśmy przez nich odbierani.
Udział w grupie pomaga rozwijać umiejętności społeczne i lepiej sobie radzić w relacjach. Zetknięcie się z osobami, które również doświadczają trudności, zmniejsza poczucie izolacji i osamotnienia. Kontakt z innymi uczestnikami pozwala zapoznać się z wieloma punktami widzenia na określony problem. Terapeuta zaś pomaga w budowaniu poczuciu bezpieczeństwa i wspierającej komunikacji między uczestnikami. Między innymi dlatego jest to odpowiednia forma pracy dla osób, które borykają się z niemożnością zbudowania związku, poczuciem pustki czy braku sensu, trudnościami w wyrażaniu uczuć, poczuciem osamotnienia, nadmiernym wycofaniem, nadmierną impulsywnością, stresem, niepokojem, brakiem swobody i spontaniczności.
Podczas konsultacji terapeuta i pacjent omawiają możliwości udziału w grupie terapeutycznej oraz sposobu pracy, celów i obowiązujących warunków.
Spotkania odbywają się raz w tygodniu o stałej porze.
Grupa psychoterapeutyczna dla dorosłych
Udział w grupie pomaga rozwijać umiejętności społeczne i lepiej sobie radzić w relacjach. Zetknięcie się z osobami, które również doświadczają trudności, zmniejsza poczucie izolacji i osamotnienia.
Grupa psychoterapeutyczna dla osób z problemem używania substancji psychoaktywnych lub z problemem zachowań nałogowych terapia uzależnień
Szkodliwe używanie alkoholu, substancji psychoaktywnych, leków, a także uzależnienia behawioralne – hazard, seks, internet, pornografia itp. – wszystko to może spełniać w życiu człowieka różne funkcje.
“W myśl teorii psychodynamicznych, uzależnienie to wyraz wewnętrznego ukrytego lub nieświadomego konfliktu, powstałego wskutek wcześniejszych życiowych doświadczeń przede wszystkim w relacjach z opiekunami, we wczesnym okresie z życia. Można powiedzieć, że ludzie używają (substancji, czynności), by uzyskać pewien kompromis między potrzebą wyrażenia danego uczucia a potrzebą obrony przed tym uczuciem...
Grupa terapeutyczno rozwojowa dla nastolatków.
Dorastanie młodych ludzi w świecie urządzonym przez dorosłych jest często wyzwaniem ponad siły. To świat wyśrubowanych oczekiwań, nierealistycznych wzorców i pogoni za sukcesem. Żeby dotrzymać mu kroku, nastolatek musi szybko przebierać nogami – tak szybko, że traci z oczu samego siebie. A kiedy nie wiesz kim jesteś, nie masz na czym budować poczucia własnej wartości.
Grupa dla młodych dorosłych
Będziemy wspólnie szukać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, a przede wszystkim skoncentrujemy się na budowaniu wzajemnych relacji pomiędzy uczestnikami i zobaczymy, jakie blokady i trudności pojawiają się w tym procesie u każdego z Was.
Umawiam się na konsultację
Konsultacje w naszym ośrodku
Każdy z naszych psychoterapeutów, psychiatrów i innych specjalistów, prowadzi regularne konsultacje. Konsultacja jest etapem poprzedzającym ewentualne rozpoczęcie terapii.
Po złożeniu zgłoszenia otrzymują Państwo propozycję terminów. Obowiązują one przez 72 godziny, a w przypadku ich niepotwierdzenia zostają zwalniane.
W przypadku potwierdzenia terminu konsultacji u danego terapeuty istnieje możliwość jej odwołania najpóźniej na 24 h przed umówionym terminem.
Proponujemy wtedy inny termin w porozumieniu z pacjentem.
W przypadku odwołania wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny przed potwierdzonym terminem konsultacji pacjent ponosi jej koszt.
Konsultację należy odwołać mailowo pod adresem: kontakt@konteksty.net lub korzystając z klawisza anuluj konsultację w mailu przesłanym z naszego systemu rezerwacyjnego.kontakt@konteksty.net.