Dagmara Wiśniewska
Psychoterapeutka
Jest absolwentką psychologii oraz studiów podyplomowych z zakresu HR na Uniwersytecie Łódzkim, czteroletniego studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Ośrodku Regeneracja i Laboratorium Psychoedukacji.
Ukończyła roczne szkolenie z pracy metodą Otwartego Dialogu oraz roczny kurs Podstaw Psychoterapii Psychoanalitycznej PTPP.
Doświadczenie zawodowe zdobyła m.in. w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii, w Hostelu dla Ofiar Przestępstw, gdzie udzielała pomocy psychologicznej matkom z dziećmi doświadczającymi przemocy domowej. Obecnie pracuje w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży na Żoliborzu.
Zajmuje się kryzysem rozwojowym u nastolatków, traumą rozwojową, stratą wiary w siebie, w innych oraz w miłość, tożsamością, złością skierowaną do siebie i do innych, stanami lękowymi i depresyjnymi, wycofaniem, wykluczeniem i samotnością, spektrum neuroróżnorodności, kłopotami z odżywianiem. Wszystkim tym, co niepokoi nastolatka i jego rodziców.
Pracuje również z rodzinami z niemowlętami i małymi dziećmi. W swojej pracy szczególną uwagę zwraca na włączanie środowiska, w którym rozwija się dziecko i nastolatek. Pomaga również rodzinom, które spotkał kryzys wynikający z pojawienia się nowego dziecka. Przyjmuje rodziny, w których małe dzieci doświadczyły oprócz traumy rozwojowej również porażenia mózgowego czy wrodzonych wad.
W Kontekstach prowadzi psychoterapię rodzin z niemowlętami i dziećmi do 5 roku życia, psychoterapię indywidualną dzieci od 3 roku życia, psychoterapię młodzieży oraz młodych dorosłych, konsultacje rodzicielskie, psychoterapię diady rodzic-niemowlę.
Uczestniczy w konferencjach, wykładach i seminariach Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal dotyczących pracy z dziećmi, nastolatkami, rodzinami oraz z parą rodzicielską. Pracuje głównie w podejściu psychodynamicznym, swoją pracę poddaje regularnej superwizji psychanalitycznej.