fbpx
Rozwój psychiczny w świetle intersubiektywności. DidierAnzieu i koncepcja Skórnego Ja.

Rozwój psychiczny w świetle intersubiektywności.
Didier Anzieu i koncepcja Skórnego Ja.

Zapisy wstrzymane!

Seminarium
dr Cezarego Żechowskiego

W swoich rozważaniach na temat życia psychicznego Didier Anzieu podkreślał, że umysł człowieka wspiera się na dwóch fundamentach – ciele biologicznym i ciele społecznym. Oba ciała – biologiczne i społeczne pozostają w ciągłej interakcji. Fantazja funkcjonuje jak  most i ekran pośredniczący pomiędzy tym co biologiczne, a otaczającym światem i umysłami innych ludzi. W czasie seminarium będziemy czytać książkę Didiera Anzieu „Skórne Ja” (tekst angielski) wzbogacając lekturę o współczesne rozważania E. Bermana, R. Stolorova, D. Sterna, A. Schore’a i innych autorów odwołujących się do koncepcji intersubiektywności i interpodmiotowości.

Seminarium składać się będzie z dwóch części. Pierwsza teoretyczna, druga praktyczna, w której będzie możliwość uzupełnienia i przetworzenia nowej wiedzy przy pomocy superwizji pracy z pacjentem.

 

Seminarium prowadzi dr Cezary Żechowski,

psychiatra oraz psychoterapeuta dzieci, młodzieży, osób dorosłych i rodzin, członek m.in. Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalizy Rodzin i Par, Międzynarodowego Neuropsychoanalitycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Badań nad Zaburzeniami Osobowości.

Aktualnie kieruje Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Wolskim w Warszawie, ordynator oddziału rehabilitacji psychiatrycznej dla młodzieży.

Wykładowca m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, SWPS, UKSW, Uczelni Łazarskiego. Autor licznych publikacji z zakresu psychiatrii oraz psychoterapii dzieci i młodzieży.

Dwukrotny Laureat Nagrody im. Profesora Stefana Ledera za szczególne osiągnięcia w psychoterapii przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Zainteresowania naukowe – neuroafektywne podstawy osobowości, teoria przywiązania, psychoanaliza, psychoterapia, praktyki dialogiczne, psychiatria środowiskowa.

Spotykamy się w każdą drugą sobotę miesiąca godz. 10:30 – 13:45 z 15-minutową przerwą.

Przez 10 miesięcy począwszy od 14 września 2024 do 14 czerwca 2025

(1 wykład w miesiącu od września do czerwca).

Cena za cykl 3300 zł. Płatne w II ratach.

Rezerwacja miejsca (opłata za I semestr) – wpłata 1650 zł

II rata (opłata za II semestr) 20 stycznia 2025 1650 zł

Szczegółowe informacje:

504 505 900

Proszę zapisać się przez poniższy formularz.

Zapisuję się na seminarium

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i Nazwisko uczestnika
Nazwa firmy
Adres
Warunkiem zapisania się na seminarium, jest opłacenie I semestru.

Cena za I semestr - 1650 zł

Cena za II semestr - 1650 zł

Wyrażam zgodę
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 2.
Oświadczenie