fbpx
Seminarium Bion. Justyna Zalewska

Bionowskie seminarium kliniczne

Justyny Zalewskiej

Seminarium będzie poświęcone wspólnemu studiowaniu głównych myśli Biona. Mimo, że ta część nazywa się teoretyczną, studiowanie Biona jest doświadczeniem emocjonalnym. 
Będziemy zajmowali się różnicowaniem części psychotycznej od niepsychotycznej zarówno pacjentów jak i terapeutów, szukali ich przejawów w naszych doświadczeniach klinicznych, rozumieniem pierwotnej katastrofy i przekształcaniem jej w katastroficzną zmianę, rozumieniem takich zjawisk jak reverie, O, embrionalna intuicja oraz pojęć: elementy beta, alfa, funkcja alfa,, śnienie.

O prowadzącej:

Justyna Zalewska jest psychoanalitykiem szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz superwizorem i psychoterapeutą szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Prowadzi prywatną praktykę pracy z osobami dorosłymi w Gdyni.

W latach 2014-2016 pełniła funkcję wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, a od 2012 roku jest członkiem Komisji Szkoleniowej.
Oprócz pełnienia funkcji administracyjnych Justyna Zalewska aktywnie działa na polu psychoterapii psychoanalitycznej, prowadząc seminaria i superwizje w publicznych placówkach służby zdrowia na terenie Trójmiasta oraz dla kandydatów Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego psychoterapeutów psychoanalitycznych. Obszarem jej zainteresowania są pierwotne i niezmentalizowane stany umysłu oraz część psychotyczna osobowości. Propaguje myśli Biona oraz post-bionistów.
Jej dorobek naukowy obejmuje współautorstwo książki „Kino i psychoanaliza” [PL], w której napisała artykuł „Beksińscy: Album wideofoniczny”. Ponadto jej artykuł „Niechęć do jedzenia jako reakcja niemowlęcia na kontakt z zaburzonym światem matki – obserwacje w warunkach naturalnych” [PL] znajdzie się w książce zbiorowej, której wydanie planowane jest na 2024 rok nakładem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej (PTPP).

Seminarium będzie się składało z dwóch części: teoretycznej i klinicznej, każda będzie trwała 1,5 godziny.

Spotkania będą się odbywały co dwa miesiące, w trzeci piątek miesiąca w godzinach 18.30 – 21.45, począwszy od 20 września 2024, kończąc na 16 maja 2025
w ośrodku Konteksty, Warszawa Dąbrowskiego 27/3 gab. C

Inwestycja – 2100 zł płatne w dwóch ratach: 1050 zł przy zapisie 1050 zł do 20 stycznia 2025

Szczegółowe informacje:

504 505 900

Proszę zapisać się przez poniższy formularz.

Zapisuję się na seminarium

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i Nazwisko uczestnika
Nazwa firmy
Adres
Aby zapisać się na seminarium należy opłacić I semestr

Cena za I semestr - 1050 zł

Cena za II semestr - 1050 zł

Wyrażam zgodę
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 2.
Oświadczenie