fbpx
Wystarczy Być. Ćwiczenia z bezradności. Wsparcie w żałobie

Zdjęcie Kyle Roxas

Wystarczy Być. Ćwiczenia z bezradności.

Warsztaty

Teoretycznie wystarczy być, a w praktyce to najtrudniejsza rzecz do zrobienia, gdy myślimy o towarzyszeniu osobie w żałobie. Łatwiej jest nam coś zrobić – ugotować zupę, zrobić zakupy, zabrać do kina, co również jest ważne i potrzebne, ale nie zawsze wystarcza. Być przy kimś oznacza zmierzyć się z własną bezradnością i bezsilnością, z niemożnością znalezienia słów pocieszenia, z własnymi emocjami.

“Wystarczy być” będzie spotkaniem, w czasie którego wspólnie porozmawiamy o tym, co nam utrudnia pomaganie i wspieranie osób w żałobie. Co sprawia, że choć myślimy o osobie doświadczającej żałoby, a nawet deklarujemy chęć wsparcia, jednak nie dzwonimy do niej. Jakie własne trudności przeżywamy i jak możemy sobie z nimi lepiej radzić. Będziemy też ćwiczyć się w znoszeniu własnej bezradności i bezsilności oraz sprawdzać, jakie słowa niosą ze sobą ukojenie i wsparcie, a które generują jedynie większe poczucie niezrozumienia i osamotnienia.

Prowadzi: Nina Harbuz – psychoterapeutka psychodynamiczna, absolwentka Laboratorium Psychoedukacji, zawodowo związana z Kontekstami – Ośrodkiem Psychoterapii. Członkini kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Hospicjum Onkologicznym im. Św. Krzysztofa i w Fundacji „Nagle Sami”, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz warszawskim Szpitalu Nowowiejskim. Pracuje z osobami dorosłymi, młodymi dorosłymi, młodzieżą, parami oraz prowadzi grupy terapeutyczne. 

W codziennej pracy towarzyszy pacjentom w doświadczeniu straty. Nie zawsze tej ostatecznej, związanej ze śmiercią. Osoby, które przychodzą do jej do gabinetu wspiera w codziennych utratach. Pomaga przejść przez doświadczenie starty miłości, związku, relacji, przyjaźni, pracy, zdrowia, urody, obrazu rodziny, jaki latami nosiło się w sobie, własnego wyobrażenia i wizerunku, marzeń, nadziei, poczucia sensu w życiu.

TERMIN:  3 grudnia 2021. godz. 12. Warsztaty trwają 3 godziny.

CENA: 350 zł. 

Warsztaty we współpracy z Instytutem Dobrej Śmierci

Zapisuje się na warsztat psychologiczno-fotograficzny

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.