fbpx
Zdjęcie żałoby - warsztaty psychologiczno-fotograficzne

„Zdjęcie żałoby”

warsztaty psychologiczno-fotograficzne

A gdybyś żałobę miał_a wyrazić fotografią, to co byłoby na zdjęciu? Gdybyś kadrami miał_a opowiedzieć o twoich uczuciach związanych ze stratą i brakiem ukochanego człowieka, ważnej relacji, utraconej cząstki siebie, twojego pragnienia, to jak byś opowiedział_a tę historię? Jakie ujęcia byś wybrał_a? Czy zdjęcia byłyby czarno-białe, czy pełne kolorów? O jakim uczuciu byłaby to opowieść? A może emocje mieszają się w Tobie, nie dając żadnego wyraźnego obrazu? Jakie uczucia chciałbyś_łabyś zdjąć z siebie robiąc zdjęcie?

Zapraszamy cię na dwudniowe warsztaty psychologiczno-fotograficzne, które poprowadzą Nina Harbuz – psychoterapeutka psychodynamiczna, towarzyszka w żałobie oraz Karolina Jonderko – fotografka, zajmująca się w swoich projektach tematem straty i żałoby.  

Ten warsztat jest dla ciebie, jeśli:

  • Czujesz potrzebę lepszego zrozumienia, co przeżywasz w związku ze stratą 
  • Chciałbyś_łabyś upewnić się, że myśli i uczucia, które do ciebie przychodzą, są „normalne”
  • Czujesz się samotnie w swojej żałobie i masz poczucie, że osoby w twoim otoczeniu nie rozumieją tego, co przeżywasz
  • Chciałbyś_łabyś podzielić się swoim doświadczeniem z innymi i usłyszeć, że może ktoś czuje podobnie
  • Masz potrzebę opowiedzenia o swoim doświadczeniu
  • Chciałbyś_łabyś spróbować wyrazić swoje przeżycia za pomocą zdjęć, ale brakuje Ci wsparcia i pomysłu, jak się do tego zabrać

Prowadzące pomogą ci lepiej zrozumieć twoje emocje i znaleźć sposób, jak to co, czujesz, ująć na fotografiach.

Nie strzeba mieć profesjonalnego sprzętu ani  zdolności. Wystarczy chcieć opowiedzieć o swoich uczuciach za pomocą fotografii. Oczywiście możesz użyć profesjonalnego sprzętu, ale wystarczy ten, który masz w telefonie. 

Warsztaty nie zastępują psychoterapii bądź profesjonalnego wsparcia w żałobie. 

W przypadku żałoby po śmierci kogoś bliskiego zapraszamy osoby, które są minimum pół roku od doświadczenia straty.
  

Biogramy prowadzących:

Karolina Jonderko (1985) Rydułtowy. Córka górnika i nauczycielki muzyki. Członkini Agencji Napo Images. Absolwentka fotografii na wydziale operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi.  Laureatka wielu prestiżowych nagród m.in. World Press Photo 2021 czy Magnum & Ideas Tap Award, dzięki któremu odbyła staż w redakcji agencji Magnum Photos w Nowym Jorku. 

Swoje działania fotograficzne koncentruje na długoterminowych projektach. Większość z nich dotyka zjawiska straty i wiążących się z nią następstw – te zagadnienia odnajdziemy w cyklach “Autoportret z matką”, “Zaginieni”, “Reborn” i “Mała Polska”. Wychodząc od własnych doświadczeń, autorka rozszerza perspektywę o innych ludzi zmagających się z problemem straty – najbliższych, miejsca, tożsamości. W swojej pracy przykłada niezwykłą wagę do zbudowania osobistej więzi z bohaterami.

Nina Harbuz – psychoterapeutka psychodynamiczna, absolwentka Laboratorium Psychoedukacji, zawodowo związana z Kontekstami – Ośrodkiem Psychoterapii. Członkini kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Hospicjum Onkologicznym im. Św. Krzysztofa i w Fundacji „Nagle Sami”, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz warszawskim Szpitalu Nowowiejskim. Pracuje z osobami dorosłymi, młodymi dorosłymi, młodzieżą, parami oraz prowadzi grupy terapeutyczne. 

W codziennej pracy towarzyszy pacjentom w doświadczeniu straty. Nie zawsze tej ostatecznej, związanej ze śmiercią. Osoby, które przychodzą do jej do gabinetu wspiera w codziennych utratach. Pomaga przejść przez doświadczenie starty miłości, związku, relacji, przyjaźni, pracy, zdrowia, urody, obrazu rodziny, jaki latami nosiło się w sobie, własnego wyobrażenia i wizerunku, marzeń, nadziei, poczucia sensu w życiu.

TERMIN: Warsztaty obejmują dwa dni i stanową całość.

Spotkamy się 26 listopada 2022 i 15 stycznia 2023. w godzinach 10:00 – 18:00

Dodatkowo  dwugodzinne spotkanie on-line 17 grudnia w godzinach 16:00 – 18:00

CENA: 800 zł. 

 

Warsztaty we współpracy z Instytutem Dobrej Śmierci

 

Zapisuje się na warsztat psychologiczno-fotograficzny

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.