fbpx
Ukryte w sercu - zajęcia metodą symbolicznego rysunku

(U)kryte w sercu - zajęcia metodą symbolicznego rysunku

Przeżywasz w swoim wnętrzu różne emocjonalne stany lub uczucia, które trudno jest ci określić? Pragniesz je wyrazić, ale nie wiesz jak? Nie znajdujesz na to adekwatnych słów? Nie potrafisz dotrzeć do własnych potrzeb i pragnień? Chcesz bardziej zrozumieć siebie?

Warsztaty metodą symbolicznego rysunku mogą być okazją do bliższego kontaktu z samym sobą. Bardzo często to właśnie za pomocą symbolu jesteśmy w stanie wyrazić bardziej siebie niż za pomocą wyłącznie słów. Będziemy docierać do świata swoich myśli, uczuć, potrzeb czy pragnień, często głęboko ukrytych w sercu, niedopuszczonych do świadomości i nie wyrażonych. Być może odkryjesz to, co do tej pory wydawało się nie istnieć.

Na początku każdych zajęć będziemy wykonywać rysunek, który będzie stanowił punkt wyjścia do rozpoczęcia dyskusji w obrębie zaproponowanego tematu. Możesz przyjść z własnym tematem, którym chcesz się zająć w czasie spotkania albo skorzystać z tematycznej propozycji osoby prowadzącej lub innego uczestnika grupy. Rozmowa będzie polegać na omawianiu poszczególnych znaczeń umieszczonych na rysunku.

Zajęcia mogą być dobrą okazją na uwolnienie swoich uczuć, poznanie własnej emocjonalności, rozwój spontaniczności, ekspresji oraz zdolności do komunikowania swoich przeżyć. Dzięki rysowaniu różnych aspektów swojego wewnętrznego świata możesz lepiej zrozumieć samego siebie. Rysowanie w stosunku do werbalnego wyznawania osobistych uczuć może okazać się łatwiejszym sposobem komunikacji z innymi.

Zdolności artystyczne nie mają wpływu na korzyści płynące z uczestnictwa w zajęciach. Często to właśnie proste symbole, mogą ukazać najgłębsze treści naszego psychicznego życia.

Termin spotkań: w każdy trzeci piątek miesiąca w godzinach 19:15 – 20:45 (1,5h)

START 16 czerwca 2023

Można przychodzić na zajęcia regularnie lub uczestniczyć w pojedynczych zajęciach.

Miejsce spotkań: zajęcia odbywają się w siedzibie ośrodka Konteksty przy ul. Dąbrowskiego 27/3 sala C w Warszawie.

ZAPISY
Liczba miejsc ograniczona. Grupa może liczyć maksymalnie 10 osób.

Skorzystaj z formularza poniżej, aby zapisać się na spotkania.

Koszt uczestnictwa:

Koszt pojedynczych zajęć – 65 zł.

Płatności przyjmujemy przelewem na konto ośrodka z dopiskiem “Ukryte – warsztaty Ilona Przeciszewska”. 

Nr konta bankowego: ING Bank Śląski S. A. 65 1050 1025 1000 0090 8154 8647

Spotkania prowadzi Ilona Przeciszewska – Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Kurs Instruktora Sportu oraz Rekreacji Ruchowej, oraz Szkołę Ćwiczeń Rozciągająco-Wzmacniających na Matach w stopniu podstawowym i rozszerzonym (profil medyczny). Dodatkowo szkoliła się w zakresie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Instytucie DMT oraz odbyła Trening Świadomości Ciała oparty o metodę Laban Bartenieff Movement System. Ukończyła również Szkołę Coachingu oraz Kurs Umiejętności Trenerskich na Uniwersytecie Warszawskim.

zapisuję się na warsztaty: Ukryte w sercu

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Email