Teatralna Grupa Terapeutyczno-Rozwojowa

Miłość, przyjaźń, zaufanie, zdrada, choroba, śmierć. Nasze myśli i uczucia bywają złożone, niejasne, przytłaczające. Często czujemy się miotani przez sprzeczne emocje - pragniemy coś zrobić i jednocześnie się tego boimy lub też brniemy w coś wbrew własnej woli. Teatr, ze względu na swoją umowność, formę, a zarazem podobieństwo do świata realnego, stwarza bezpieczne warunki do przyjrzenia się i głębszego zrozumienia konfliktów płynących z niejasnych dla nas stanów wewnętrznych. Dlatego powstała Teatralna Grupa Terapeutyczno-Rozwojowa.

Utożsamienie się z doświadczeniem Julii, Romea, Antygony czy Hamleta otwiera możliwość odpowiedzenia sobie na trudne pytania i poczucia tego, co zwykle wzbudza w nas najsilniejsze lęki i największe pragnienia.

Jak rozpoznać własne emocje? Jak je nazwać, zrozumieć, wyrazić? Inspiracji do tego poszukamy w klasycznych tekstach dramatycznych m. in. Szekspira, Czechowa, a także w scenariuszach Felliniego, Zanussiego czy Bergmana.

Zadbamy o stworzenie bezpiecznej przestrzeni i odpowiednich warunków, do tego, żeby nie tylko doświadczyć silnych uczuć, ale także lepiej je zrozumieć. Będzie to okazja do zyskania nowych perspektyw, co pozwoli na głębsze rozumienia siebie, innych i świata.

Uruchamiamy od marca cykliczne zajęcia w formule terapeutyczno-warsztatowej

Soboty 10:00 – 13:00

do końca czerwca 2020. 

Warsztaty prowadzi:

Justyna Dworczyk psychoterapeutka Kontekstów oraz Michał Dworczyk aktor.

Koszt udziału 400 zł za miesiąc.

Przed rozpoczęciem pracy grupy zapraszamy na spotkanie integracyjne, szczegóły przekazane zostaną zainteresowanym.

Adres: Dąbrowskiego 27/3

Umów się na konsultację: