fbpx

Ta, Która Wie.

Matka i córka.

Warsztaty terapeutyczno-teatralne.

„W słowie, więź jest wewnętrzna sprzeczność. To coś, co nas łączy, pozwala czuć się bezpiecznie, nadaje sens relacji, a jednocześnie jest czymś, co może więzić, zniewalać, utrudniać kroczenie własną drogą”.
Justyna Dąbrowska.
 
O metodzie:
Warsztaty będą składać się przede wszystkim z rozmów uczestniczek, z których wszystkie są córkami, niektóre zaś matkami. Będziemy także sięgać do dramatu polskiego i światowego oraz filmu, aby zyskać szersze spojrzenie i skorzystać z umowności teatru. Teatr, ze względu na swoją formę, a zarazem podobieństwo do świata realnego, stwarza bezpieczne warunki do przyjrzenia się trudnościom oraz do głębszego zrozumienia konfliktów płynących z niejasnych dla nas stanów wewnętrznych.
 
Zadbamy o stworzenie bezpiecznej przestrzeni i odpowiednich warunków, do tego, żeby nie tylko doświadczyć, uczuć, ale także lepiej je zrozumieć. Będzie to okazja do zyskania nowych perspektyw, co pozwoli na głębsze rozumienia siebie, innych. Tematy do rozmów będą proponowane zarówno przez terapeutkę prowadzącą, jak i przez uczestniczki. Można przypuszczać, że będziemy oscylować wokół następujących zagadnień:
 

  Złość i wdzięczność. O ambiwalencji uczuć zarówno wobec swoich matek, jak i córek.

  Autorytet i jego kwestionowanie. Jak czerpać z doświadczenia i wiedzy matki i jednocześnie pozostawać odrębną istotą?

  Powtórne dojrzewanie. Moja córka jest nastolatką – Jak znosić odchodzenie córek do rówieśników?

  Kryzys lojalności w okresie dorastania. Dlaczego bunt jest ważny w procesie stawania się dorosłą kobietą?

  Poczucie winy. Co grozi za samodzielność, integralność?

  Geograficzna i emocjonalna separacja – na czym polega różnica i dlaczego jest warunkiem budowania relacji z partnerami?

  Zazdrość.

  Akceptacja i krytyka.

  „Córeczka tatusia”, czyli kto tu jest parą? I jakie są tego konsekwencje?

  Parentyfikacja, czyli kto jest czyją mamą?

  Nieustępliwa nadzieja. Dlaczego ciągle mamy nadzieję na wydobycie miłości, której zabrakło?

Prowadząca:

dr Justyna Dworczyk

Psychoterapeutka. Absolwentka 4-letniego Studium Psychoterapii Indywidualnej, Studium Psychoterapii Grupowej oraz Studium Psychoterapii Par przy Laboratorium Psychoedukacji. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej, ukończyła wydział aktorski. Ukończyła także szkolenie EFT (Emotionally Focused Therapy) Terapia Skoncentrowana na Emocjach – metoda pracy wykorzystywana w psychoterapii par. Staż kliniczny realizowała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na oddziale dla osób z doświadczeniem psychozy oraz na oddziale zaburzeń depresyjnych i lękowych, oraz zaburzeń snu, gdzie prowadziła psychoterapię indywidualną i psychoterapię grupową oraz teatralną grupę rozwojową. Jest założycielką Poradni Wsparcia Psychologicznego dla studentów Szkoły Filmowej w Łodzi, oraz Poradni Wsparcia Psychologicznego dla studentów w Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracuje w ośrodku Konteksty z pacjentami zmagającymi się z depresją, nerwicą lękową, zaburzeniami odżywiania, nadużywaniem substancji psychoaktywnych, z pacjentami doświadczającymi kryzysów związanych z dynamiczną sytuacją życiową. Prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową oraz psychoterapię par. Prowadzi warsztaty rozwojowe dla kobiet, par i rodziców.

Jest doktorem sztuk teatralnych, łączy psychoterapię i teatr w pracy z grupami warsztatowymi. W roku 2018 wyprodukowała i zagrała w monodramie „Córcia” autorstwa Katarzyny Szaulińskiej, traktującego o relacjach kobiet z ważnymi kobiecymi autorytetami, w tym o relacji z matką. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

– Warsztaty odbędą się 15/16 sierpnia w Pałacu Zdunowo pod Warszawą.
– Całkowity koszt 1150 wraz z noclegiem i wyżywieniem.
– Z uwagi na sytuację pandemiczną zadbamy o podstawowe warunki bezpieczeństwa takie jak dezynfekcja, dystans, wietrzenie.
– Rezerwację miejsca na warsztatach stanowi bezzwrotny zadatek w wysokości 100 zł. Koszt warsztatów będzie pomniejszony o wartość zadatku.
– Pełną kwotę należy wpłacać do 5 sierpnia na konto:

Data: 15 i 16 sierpnia 2020

Miejsce: Ośrodek. Konteksty Warszawa Dąbrowskiego 27/3

Prowadząca: Justyna Dworczyk

Całkowity koszt 700 złotych.

Z uwagi na sytuację pandemiczną zadbamy o podstawowe warunki bezpieczeństwa takie jak dezynfekcja, dystans, wietrzenie.

Rezerwację miejsca na warsztatach stanowi bezzwrotny zadatek w wysokości 100 zł. Koszt warsztatów będzie pomniejszony o wartość zadatku.

Pełną kwotę należy wpłacać do 5 sierpnia na konto:

Numer konta:

ING Bank Śląski S. A.
95 1050 1025 1000 0092 6277 8930

KONTEKSTY. MIEJSCE PSYCHOTERAPII. C.DIMITROVA, J.DWORCZYK SPÓŁKA JAWNA

Adres: Dąbrowskiego 27/2 Warszawa