fbpx

Ta, Która Wie
— Jak odpieprzyć się od siebie?

Na pytanie „co jeszcze jest w życiu ważne?” prof. Wiktor Osiatyński odpowiada tak:

„Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać. Bez egoizmu, ale bardzo starannie, dbać o siebie i o swoje własne uczucia. Poświęcać się temu, co sprawia przyjemność. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę. To bardzo ważne, by siebie samego nie nastawiać na dzień czy na całe życie tak ambitnie, że niepowodzenie będzie nieuniknione. Jeśli człowiek chce za dużo osiągnąć, zaplanować, zrealizować, to jest stale z siebie niezadowolony. A może po to, by być z siebie zadowolonym, wystarczy robić rzeczy, które są potrzebne, godziwe, warte, dobre, bez wymagania od siebie więcej, niż można osiągnąć.”

Dlaczego łatwiej nam dostrzegać w sobie ułomności i czemu, zamiast je rozumieć, gorliwie je tuszujemy i zwalczamy? Podczas warsztatu skupimy się na rozwijaniu zaufania do swojego wewnętrznego kompasu: uczuć, myśli i potrzeb. Zastanowimy się, czy można stawać się sobą w bardziej dojrzały sposób oraz co zwykle staje temu na przeszkodzie. A krócej i dobitniej — zmierzymy się z pytaniem, jak odpieprzyć się od siebie?

Kolejna, a zarazem nowa odsłona warsztatów „Ta, Która Wie”.

W programie:

Co buduje poczucie własnej wartości?

Jak radzić sobie ze zniekształceniami samooceny?

Jak zmierzyć się z presją ciągłego doskonalenia?

Czy możliwy jest rozwój w zgodzie ze sobą?

Jak wchodzić w relacje z innymi, a zarazem szanować własne ograniczenia?

Jak pozwolić się dotknąć, ale nie dać się poobijać?

Agenda:

25 stycznia

10.00 sesja warsztatowa
14.00 przerwa na lunch
15.00 sesja warsztatowa
18.00 zakończenie I dnia

26 stycznia

10.00 sesja warsztatowa
14.00 przerwa na lunch
15.00 sesja warsztatowa
18.00 zakończenie

Prowadząca:
Justyna Dworczyk

Cena: 700 zł

Adres: Konteksty Dąbrowskiego 27/2

Warunkiem rezerwacji miejsca jest zapisanie się i opłacenie zaliczki zatytułowanej „Ta Która Wie” w wysokości 100 zł na konto:

Konteksty. Miejsce Psychoterapii.

C.Dimitrova, J.Dworczyk Spółka Jawna

ul. Jarosława Dabrowskiego 27/2, 02-561 Warszawa, Polska

ING Bank Śląski S. A. 95 1050 1025 1000 0092 6277 8930

Justyna Dworczyk

Psychoterapeutka

Psychoterapeutka. Absolwentka 4-letniego Studium Psychoterapii Indywidualnej, Studium Psychoterapii Grupowej oraz Studium Psychoterapii Par przy Laboratorium Psychoedukacji, ośrodka posiadającego rekomendację Sekcji Psychoterapii  Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła szkolenie EFT  (Emotionally Focused Therapy) Terapia Skoncentrowana na Emocjach - metoda pracy wykorzystywana w psychoterapii par. Staż kliniczny realizowała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na oddziale dla osób z doświadczeniem psychozy oraz na oddziale zaburzeń depresyjnych i lękowych, oraz zaburzeń snu, gdzie  prowadziła psychoterapię indywidualną i psychoterapię grupową. Doświadczenie zdobywała jako psychoterapeutka w Fundacji United Way, Poradni Wsparcia Psychologicznego dla studentów Szkoły Filmowej w Łodzi, oraz Poradni Wsparcia Psychologicznego dla studentów w Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracuje z pacjentami zmagającymi się z depresją, nerwicą lękową, zaburzeniami odżywiania, nadużywaniem substancji psychoaktywnych. W Kontekstach prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową oraz psychoterapię par. Prowadzi też warsztaty rozwojowe dla kobiet, par i rodziców. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Regularnie uczestniczy w konferencjach naukowych traktujących o rozwoju psychoterapii w Polsce i na świecie.

Psychoterapia psychoterapia grupowa, grupa terapeutyczna depresja stres zaburzenia snu psychoterapeuta psychoterapeutka terapia psycholog psychiatra psychoterapia warszawa terapeuta terapia lęk