fbpx
Spotkaj siebie w ciele.

Spotkaj siebie w ciele.

Na spotkania zapraszamy osoby, które pragną uwolnić się od stałego napięcia w ciele czy zmęczenia lub po prostu pod koniec tygodnia chcą dać sobie chwilę przyjemnego czasu. Spotkania są okazją do rozluźnienia się i relaksu, odpoczynku oraz odzyskania życiowej energii. Być może uda ci się bardziej polubić swoje ciało, doświadczyć bycia z nim w przyjaznej więzi oraz przywrócić zagubione połączenia ciało-umysł. Metodą pracy jest swobodny ruch.

Termin spotkań: w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca w godzinach 17:30-19:00 (wyjątkowo w kwietniu jedynie14 kwietnia)

Można przychodzić na zajęcia regularnie lub uczestniczyć w pojedynczych zajęciach.

Miejsce spotkań: zajęcia odbywają się w siedzibie ośrodka Konteksty przy ul. Dąbrowskiego 27/3 sala C w Warszawie.

Każde spotkanie składa się z dwóch uzupełniających się modułów.

W jednej części zajęć proponuje kilka spokojnych, rozciągająco-wzmacniających ćwiczeń na matach. Nie potrzebujesz obawiać się o brak dobrej kondycji czy niewystarczającej siły w swoim ciele. Ćwiczenia są dostosowane do indywidualnych możliwości uczestników spotkań i nie mają charakteru treningowego. Centralne miejsce zajmuje praca nad świadomością ciała. Będziesz mógł się przekonać w jaki sposób pogłębianie poczucia swojego ciała może być pomocne w zmniejszeniu napięcia w ciele, dyskomfortu czy doznawanych dolegliwości bólowych, czyli w pozbyciu się tzw. „zbroi”  zlokalizowanej w różnych częściach ciała.

W innej części spotkania koncentrujemy się na tym, co mówi nam nasze ciało, jak możemy go słuchać i korzystać z jego mądrości. W codziennym funkcjonowaniu zazwyczaj jesteśmy skoncentrowani na tym, co zewnętrzne, a przez to mniej zwracamy uwagę na odczucia płynące z naszego ciała lub całkowicie je ignorujemy. Spotkania są szansą na odwrócenie tej sytuacji. Nawiązanie kontaktu ze swoim ciałem może otworzyć przestrzeń na poznawanie samego siebie, co nie może w pełni zaistnieć, jeżeli pozostajemy w oderwaniu od swojego ciała. Jest ono bowiem integralną częścią tego kim jesteśmy. To właśnie w ciele możesz odkryć w sobie to, co prawdziwe, a tym samym dające życie.

Pod koniec zajęć mamy czas na rozmowę około 10-15 minut w zależności od ilości uczestników. Każda z osób ma możliwość opowiedzenia o swoich odczuciach pojawiających się w trakcie zajęć. Nie jest to jednak koniecznie. Możesz zachować swoje wrażenia w swoim wnętrzu.

Spotkania mają kameralny charakter, prowadzone są w niewielkiej grupie osób. Przychodząc na spotkanie weź ze sobą wygodny i luźny strój, ewentualnie mały ręcznik. Maty do ćwiczeń znajdują się na miejscu. Nie potrzebujesz brać ich zatem ze sobą, chyba, że wolisz korzystać ze swojej maty.

Spotkania nie mają celu rehabilitacyjnego. W zajęciach nie powinny brać udziału osoby w ostrych stanach bólowych jakichkolwiek części ciała. Jeśli nie jesteś pewny co do możliwości zapisania się na zajęcia, możesz napisać w tej kwestii maila do osoby prowadzącej.

ZAPISY
Liczba miejsc ograniczona. Skorzystaj z formularza poniżej aby zapisać się na spotkania.

Koszt uczestnictwa:

Koszt pojedynczych zajęć – 65 zł, w abonamencie za cały miesiąc 120 zł (za dwa zajęcia w miesiącu -płatność z góry na początku miesiąca).

Płatności przyjmujemy przelewem na konto ośrodka z dopiskiem “Ciało – warsztaty Ilona Przeciszewska”. 

Nr konta bankowego: ING Bank Śląski S. A. 65 1050 1025 1000 0090 8154 8647

Spotkania prowadzi Ilona Przeciszewska – Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Kurs Instruktora Sportu oraz Rekreacji Ruchowej oraz Szkołę Ćwiczeń Rozciągająco-Wzmacniających na Matach w stopniu podstawowym i rozszerzonym (profil medyczny). Dodatkowo szkoliła się w zakresie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Instytucie DMT oraz odbyła Trening Świadomości Ciała oparty o metodę Laban Bartenieff Movement System. Ukończyła również Szkołę Coachingu oraz Kurs Umiejętności Trenerskich na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadząc zajęcia pracy z ciałem bazuje na kilkunastoletnim doświadczeniu zdobytym na scenie warszawskiego teatru tańca.

Zapisuje się na spotkania: Spotkaj siebie w ciele.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Email