fbpx
niewiadoma henryka fasta

Niewiadoma Henryka Fasta - projekcja filmu

z komentarzem Agnieszki Graff oraz dyskusją z udziałem twórczyni - Agnieszki Elbanowskiej.

Jako kolejne kulturalno – artystyczne wydarzenie proponujemy projekcję filmu dokumentalnego w reżyserii Agnieszki Elbanowskiej – „Niewiadoma Henryka Fasta”.
Dokument reżyserki jest inspirujący  z wielu perspektyw – psychologicznej, społecznej, czy kulturowej.
Po projekcji zapraszamy na rozmowę  Agnieszkią Graff z Agnieszką Elbanowską. W trwającej dyskusji wokół binarności jako dominującego sposobu opowiadania o świecie spróbujemy podjąć temat męskości i nie tylko.

Zapraszamy.

Reżyserka:

Agnieszka Elbanowska. Urodzona w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Roma Tre we Włoszech oraz Szkoły Wajdy. Stopień doktora w dyscyplinie Sztuki filmowe i teatralne obroniła na wydziale Reżyserii Łódzkiej Szkoły Filmowej. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Gildii Polskich Reżyserów Dokumentalnych. Autorka filmów dokumentalnych nagradzanych na licznych festiwalach w Polsce i za granicą. Jej krótki film fabularny, „Relax“ został nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i miał swoją kinową dystrybucję w cyklu Najlepsze Polskie Krótkie Metraże. Obecnie jest w trakcie postprodukcji swojego pełnometrażowego debiutu fabularnego „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny”.

Komentatorka:

Agnieszka Graff – kulturoznawczyni i publicystka, profesorka w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW, badaczka feminizmu i antyfeminizmu. Jej książki to: Świat bez kobiet (2001, 2021), Rykoszetem (2008), Matka feministka (2014), Memy i graffy (2015, z Martą Frej), oraz Kto się boi gender? (2022, z Elżbietą Korolczuk). Współzałożycielka Porozumienia Kobiet 8 Marca, członkini rady programowej Kongresu Kobiet, współpracuje z Fundacją Batorego. Jest felietonistką „Wysokich Obcasów”, publikuje też na łamach „OKO.press”. Publikowała artykuły naukowe m.in. w „Signs”, „Public Culture”, „East European Politics and Societies”, „Feminist Studies”, „JMEH”, „Czasie Kultury” i „Tekstach Drugich”. Obecnie pisze książkę o kulturze terapii-jej źródłach, przejawach oraz wymiarze społecznym i politycznym.

Termin:
4 czerwca 2023 godz. 19.00

Zgłoszenia przyjmujemy przez poniższy formularz zgłoszeniowy,

Zapisuje się na: "Niewiadoma Henryka Fasta" - Projekcja

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Email