fbpx
Mój rok relaksu i odpoczynku

Fotografie: Archiwum prywatne, Teatr Dramatyczny

Mój rok Relaksu i odpoczynku

Minkowska, Herman, Graff w Kontekstach

… „rzeczywistość jest zbyt straszna, by brać ją na serio” – mówi Reva przyjaciółka głównej bohaterki spektaklu „Mój rok relaksu i odpoczynku” w reżyserii Katarzyny Minkowskiej. Czy tak?
 
Sama Narratorka powieści Ottessy Moshfegh, pragnie poddać się szalonemu eksperymentowi hibernacji przy zastosowaniu leków psychotropowych. Czy jest to bunt przeciwko kapitalistycznemu światu, w którym dominuje kultura indywidualizmu, bezradność i rezygnacja w obliczu wyśrubowanych wymagań, a może zaprzeczenie żałoby i przejmujący obraz melancholii? Spektakl, który wciąż można oglądać na deskach Teatru Dramatycznego, otworzył w grudniu 2022 roku cykl o nazwie „Terapia dla wszystkich” i cały czas bije rekordy popularności. Czego i jak chcą dotknąć w nas twórcy tego niesamowitego dzieła teatralnego? Z czym próbują nas konfrontować, do jakich refleksji zmusić i czy im się to udaje?
 
W Teatrze Dramatycznym – Scena Przodownik ul.Olesińska 21, czyli po sąsiedzku na starym Mokotowie 13 maja o 20:30 w naszym cyklu Konteksty Sztuki odbędzie się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Zapraszamy fanów tego spektaklu na spotkanie z reżyserką Katarzyną Minkowską oraz Katarzyną Herman, aktorką brawurowo wcielającą się w rolę matki. Co więcej, specjalną gościnią będzie Agnieszka Graff, która jest doskonałą obserwatorką oraz komentatorką zjawisk kulturowych, a sztuka od tych aż kipi. Spotkanie poprowadzi Justyna Dworczyk.
 
Osoby, które zaintrygowała nasza majowa propozycja, a nie widziały jeszcze tego przedstawienia, mogą to nadrobić i niezwłocznie nabyć bilety. „Mój rok relaksu i odpoczynku” oglądać można 8 i 10 maja o godz. 19.00.
 
Zapisy na spotkanie przez poniższy formularz

Zapisuje się na: Spotkanie "Mój roku Relaksu i odpoczynku"

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Email