fbpx
Melodie naszych par seminarium

MELODIE NASZYCH PAR
Jak słuchać miłosnych i nienawistnych pieśni par.
Edycja II

Seminarium superwizyjne Macieja Śnieżyńskiego

Druga edycja bardzo cenionego przez uczestników seminarium dla osób pracujących z parami. Można dołączyć, mimo że nie było się uczestnikiem poprzedniej edycji, prowadzący zadbał o to.

Oto recenzja jednej z uczestniczek:
„Seminarium superwizyjne „Melodie Naszych Par” z Maciejem Śnieżyńskim to doświadczenie jednocześnie rozwijające zawodowo jak i przyjemne osobiście. Ciekawe artykuły i inspirujące dyskusje na ich temat, głębokie zrozumienie par i pracy terapeutycznej z parami, pełne życzliwości i wsparcia podejście do uczestników – bez względu na ich staż pracy, liczbę par w gabinecie czy podejście terapeutyczne. Mam wrażenie, że podczas trzech godzin spotkania dostaję co miesiąc, niewielką, ale za to bardzo skondensowaną pigułkę wiedzy, inspiracji i praktycznych podpowiedzi, dzięki czemu moja praktyka pracy z parami bardzo się rozwija. Jeśli dodamy do tego przyjazną atmosferę panującą w „Kontekstach” oraz świetną kawę, to mamy zestaw idealny 🙂. Polecam każdemu psychoterapeucie pracującemu z parami, zarówno tym, którzy dopiero co nieśmiało rozpoczynają przyjmować pary, jak i tym z dużym doświadczeniem, w dowolnym nurcie. Zasobów jest tyle, że naprawdę każdy się pożywi.”
Ewa Kaczorkiewicz
 

Zawartość merytoryczna pierwszych spotkań:

Wszystkie pojedyncze artykuły zostaną przesłane. Natomiast pozostałe rozdziały z książek są dostępne w powszechnym obiegu.

WRZESIEŃ
Od konsultacji do settingu. Jak to wszystko sobie ułożyć? Czyli jak łączyć różne modalności żeby nie wypaść z ram lub roli.
Rozdział 2. Proces konsultacyjny. W: Stan umysłu pary. Mary Morgan. Oficyna Fundament 2021

PAŹDZIERNIK
Pomiędzy potrzebami jednostki, a pary. Żeby MY nie zgubiło JA, żeby JA nie walczyło z MY.
W jaki sposób psychoterapia par uwzględnia i odpowiada na potrzeby jednostki? Damian McCann. British Journal of Psychotherapy 38, 2 (2022) 304-315. ZOSTANIE PRZESŁANY

LISTOPAD
Co pomaga, a co przeszkadza miłości.
Rozdział 12: Ograniczenia zdolności do miłości. Nierozłączna natura Miłości i Agresji. Perspektywa kliniczna i teoretyczna Otto F. Kernberg. ZOSTANIE PRZESŁANY

GRUDZIEŃ
Psychoanaliza w parze – interwencje czy interpretacje.
Interwencja terapeutyczna w psychoanalitycznej klinicznej pracy z parami. Miguel Alejo Spivacow. Str.1-10 ZOSTANIE PRZESŁANY

 

Cena seminarium 2900 płatne jednorazowo lub dwóch ratach.

Rezerwacja miejsca – wpłata pierwszej raty 1450 zł

Wpłata za drugą ratę – do 20 stycznia 2025 – 1450 zł

Daty i tematy spotkań:

wrzesień 7
październik 5
listopad 9
grudzień 14
styczeń 11
luty 8
marzec 8
kwiecień 5
maj 10
czerwiec 7

Każde spotkanie trwa 3 godziny plus przerwa – 15 minut i składać się będzie z części teoretycznej oraz superwizji, analizy materiału wniesionego przez uczestnika oraz dyskusji.

Seminarium prowadzi:

Maciej Śnieżyński

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, superwizor w trakcie szkolenia przy PTP. Absolwent Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów”, Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w obszarze systemowej terapii młodzieży i rodziny. Uczestnik seminariów poświęconych analitycznej terapii par, prowadzonych przez Stanley’a Ruszczyńskiego i Mary Morgan – szkoleniowców z londyńskiej Tavistock Relationships i Portman Clinic.

Proszę zapisać się przez poniższy formularz.

Zapisuje się na seminarium

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i Nazwisko uczestnika
Nazwa firmy
Adres
Aby zapisać się na seminarium należy opłacić I semestr

Cena za I semestr - 1450 zł

Cena za II semestr - 1450 zł

Wyrażam zgodę
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 2.
Oświadczenie