fbpx
Wieczór poezji z udziałem Joanny Mueller i Katarzyny Szaulińskiej.

KRUSZĄC BETON

Wieczór poezji z udziałem Joanny Mueller i Katarzyny Szaulińskiej.

Czyta i prowadzi Justyna Dworczyk

Jakie odcienie milczenia – zwłaszcza milczenia kobiet – wydobywają wiersze Joanny Mueller i Katarzyny Szaulińskiej?
Czy wiersz – sam niezwykle kruchy – może stać się kruszarką zdolną rozbić to, co zostało zabetonowane?
O granicach, relacjach partnerskich oraz macierzyństwie chcemy rozmawiać z Wami na spotkaniu ze współczesnymi poetkami przy akompaniamencie doskonałej poezji obu kobiet, mam, partnerek… w jakich innych rolach występują poetki, ale także, w jakich my przeżywamy codzienność i czy są one dla nas negocjowalne, dowiecie się, tylko będąc z nami, 17 marca o 19.00 w Kontekstach, lokal 3 Gabinet C
Spotkanie poprowadzi Justyna Dworczyk, która także wraz z gościniami czytać będzie wiersze z tomów Kryptodom i Trule.
Zapraszamy

Na wydarzenie można zapisać się przez poniższy formularz

 

Joanna MUELLER

Urodziła się w 1979 roku w Pile. Poetka, eseistka, redaktorka. Wydała tomy poetyckie: Somnambóle fantomowe (2003), Zagniazdowniki/Gniazdowniki (2007, nominacja do Nagrody Literackiej Gdynia), Wylinki (2010), intima thule (2015, nominacje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy i do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius), Waruj (poemiks wraz z Joanną Łańcucką, 2019; nominacja do Silesiusa i Nagrody Szymborskiej), Hista & her sista (2021, nominacja do Silesiusa) oraz trule (2023), a także dwie książki eseistyczne: Stratygrafie (2010, nagroda Warszawska Premiera Literacka) i Powlekać rosnące (2013). Pisze również dla dzieci – jest autorką zbioru wierszy Piraci dobrej roboty (2017) oraz bajek kamishibai (Szkoła Czi-Tam, 2015; Niewidka i Zobaczysko z J. Łańcucką, 2023) i w formie multimedialnej (Hurra, cyrk!). W 2023 roku została laureatką Silesiusa za całokształt pracy twórczej. Współredaktorka książek: Solistki. Antologia poezji kobiet (1989–2009) (2009) oraz Warkoczami. Antologia nowej poezji (2016). Członkini stowarzyszenia Wspólny Pokój. Mieszka w Warszawie.

 

Katarzyna SZAULIŃSKA

(1987 r.) – poetka, prozaiczka, psychiatrka i psychoterapeutka. Autorka nominowanego do Nagrody Literackiej Nike zbioru opowiadań “Czarna ręka zsiadłe mleko” (Filtry, 2022), książek poetyckich “Druga osoba” (Biuro Literackie, 2020) i “Kryptodom” (Biuro Literackie, 2023) , scenariusza komiksu o depresji “Czarne fale” i monodramu “Córcia” wystawianego w Teatrze WARSawy. Zbiór angielskich tłumaczeń jej wierszy autorstwa Marka Tardiego “Faith in Strangers” został wydany w USA (Toad Press/Veliz Press, 2021). Urodziła się w Kołobrzegu, mieszka w Warszawie.

Zapisuje się na: Wieczór poezji

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Email