fbpx

Jak być rodzicem nastolatka i pozostać przy zdrowych zmysłach?

„Jeśli zrobisz wszystko, co możesz, by wspomagać osobisty rozwój swego potomka, przygotuj się na to, że będziesz musiała radzić sobie z niepokojącymi skutkami tego rozwoju. Jeśli twoje dzieci w ogóle siebie odnajdą, to nie zadowolą się, dopóki nie odnajdą całych siebie, a to będzie obejmowało zarówno agresję i niszczycielskie elementy destrukcyjne, jak i elementy, które określamy jako miłosne. Nastąpi długa szarpanina, którą musisz przeżyć.”

Donald Winnicott

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty, na których spróbujemy sprostać następującym zagadnieniom:

  • Od depresji po euforię, czyli jak rozumieć huśtawki emocjonalne i jak pomóc w ich przeżywaniu?
  • Rola rodzica, czyli jak zadbać o siebie w relacji z nastolatkiem, jak nie stracić głowy w relacji z nastolatkiem i zadbać o swoje samopoczucie?
  • Długie ręce, mały, duży biust, cera, czyli jak pomagać odnaleźć się nastolatkowi w swoim ciele?
  • Między wolnością, a odpowiedzialnością, czyli jak dbać o granice?
  • Co to jest separacja? Czyli jak wesprzeć nastolatka w odchodzeniu od rodziców do rówieśników?
  • „Nie wchodzić”, czyli o intymności i równowadze pomiędzy ich potrzebą prywatności, a naszą potrzebą kontroli.
  • Czy oni nas nienawidzą? Czyli o potrzebie kryzysu lojalności i tworzenia odrębności.
  • Uważna obecność i dostępność, czyli jak być w świecie nastolatka?
  • Internet, narkotyki, alkohol, kiedy i jak reagować na zagrożenia zdrowia i życia?
  • Bulimia, anoreksja, czyli jak rozumieć nastoletnie problemy z jedzeniem?


Warsztaty będą także miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy rodzicami, którego wartością jest wzajemne wsparcie, jakie daje bycie w grupie. Pracujemy w oparciu o ćwiczenia z omówieniami oraz dyskusje. Jako psychoterapeutki grupowe jesteśmy przekonane, że rozumienie interakcji pomiędzy uczestnikami jest cennym, dodatkowym źrodłem poznania.


Prowadzące:

Justyna Dworczyk i współprowadząca

Koszt dwudniowych warsztatów to 690 zł

Warunkiem potwierdzenia zapisu na warsztaty jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł.

Numer konta:

ING Bank Śląski S. A.
95 1050 1025 1000 0092 6277 8930

KONTEKSTY. MIEJSCE PSYCHOTERAPII. C.DIMITROVA, J.DWORCZYK SPÓŁKA JAWNA

Adres: Dąbrowskiego 27/3

Justyna Dworczyk

Psychoterapeutka

Psychoterapeutka. Absolwentka 4-letniego Studium Psychoterapii Indywidualnej, Studium Psychoterapii Grupowej oraz Studium Psychoterapii Par przy Laboratorium Psychoedukacji, ośrodka posiadającego rekomendację Sekcji Psychoterapii  Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła szkolenie EFT  (Emotionally Focused Therapy) Terapia Skoncentrowana na Emocjach - metoda pracy wykorzystywana w psychoterapii par. Staż kliniczny realizowała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na oddziale dla osób z doświadczeniem psychozy oraz na oddziale zaburzeń depresyjnych i lękowych, oraz zaburzeń snu, gdzie  prowadziła psychoterapię indywidualną i psychoterapię grupową. Doświadczenie zdobywała jako psychoterapeutka w Fundacji United Way, Poradni Wsparcia Psychologicznego dla studentów Szkoły Filmowej w Łodzi, oraz Poradni Wsparcia Psychologicznego dla studentów w Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracuje z pacjentami zmagającymi się z depresją, nerwicą lękową, zaburzeniami odżywiania, nadużywaniem substancji psychoaktywnych. W Kontekstach prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową oraz psychoterapię par. Prowadzi też warsztaty rozwojowe dla kobiet, par i rodziców. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Regularnie uczestniczy w konferencjach naukowych traktujących o rozwoju psychoterapii w Polsce i na świecie.