fbpx
Grupa terapeutyczno rozwojowa dla nastolatków
Fot. Amir Hosseini

Grupa terapeutyczno rozwojowa dla nastolatków.

Dorastanie młodych ludzi w świecie urządzonym przez dorosłych jest często wyzwaniem ponad siły. To świat wyśrubowanych oczekiwań, nierealistycznych wzorców i pogoni za sukcesem. Żeby dotrzymać mu kroku, nastolatek musi szybko przebierać nogami – tak szybko, że traci z oczu samego siebie. A kiedy nie wiesz kim jesteś, nie masz na czym budować poczucia własnej wartości. Zaczynasz porównywać się z innymi, stres i napięcie stają się twoim cieniem, bez końca zamartwiasz się o przyszłość. Dorosłość jawi się jak znak zapytania z wykrzyknikiem.

Zapraszamy wszystkich nastolatków, którzy odnajdują się w tym opisie do udziału w grupie rozwojowej z elementami arteterapii. Przez 3 miesiące będziemy pracować nad twoim samopoznaniem i samoakceptacją wykorzystując wyobraźnię, techniki arteterapeutyczne i narzędzia terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Poznasz swoje mocne strony, nauczysz się czerpać siłę z tego, co już masz, w bezpiecznych ramach grupy rozwiniesz umiejętności komunikacyjne i współpracę z innymi.

Podróż do samego siebie bywa niełatwa, czasem jest pełna sztormów, ale na końcu czeka na ciebie ktoś absolutnie wyjątkowy – ty sam.

Prowadząca:

Joanna Fabicka – mediatorka rodzinna, psychoterapeutka systemowa w trakcie szkolenia, pisarka i scenarzystka. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego,  SWPS w Warszawie i Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Doświadczenie kliniczne zdobywała na Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej Dzieci i Młodzieży Szpitala Wolskiego. Współpracuje z warszawskim Komitetem Ochrony Praw Dziecka.

Jako praktyk metody Kids Skills wspiera dzieci i nastolatki pomagając im przezwyciężyć trudności i osiągnąć wyznaczone cele. Pracuje też z parami i rodzinami, prowadzi konsultacje rodzicielskie i warsztaty umiejętności wychowawczych

Jest autorką nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży (m. in. Nagroda Główna Polskiej Sekcji Ibby, Międzynarodowy Biały Kruk- the White Raven, Złota Lista Lektur Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom)

CO?

Grupa rozwojowa z elementami arteterapii i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.

DLA KOGO?

Dla nastolatków w wieku 15-18 lat, zmagających się z obniżonym poczuciem własnej wartości.

OBSZAR TEMATYCZNY:

Samoakceptacja 

CEL:

Zwiększenie poczucia własnej wartości

Odkrycie swoich mocnych stron 

Nauka korzystania z zasobów wewnętrznych i zewnętrznych

Rozwój kreatywnego myślenia

Obniżenie lęku społecznego

Poprawa umiejętności komunikacyjnych i pracy w grupie

 

KIEDY?

Start grupy 19 września 2022 1 x w tygodniu,
poniedziałki, godz. 18:00-20:00

Zakończenie 5 czerwca 2023.  

GDZIE?

Konteksty. Miejsce psychoterapii, ul.Dąbrowskiego 27 lok 5, Warszawa

*Udział w grupie poprzedza indywidualne spotkanie konsultacyjne.

KOSZT: 550 zł miesięcznie

 

Umawiam się na konsultację

Konsultacje w  naszym ośrodku

Każdy z naszych psychoterapeutów, psychiatrów i innych specjalistów, prowadzi regularne konsultacje. Konsultacja jest etapem poprzedzającym  ewentualne rozpoczęcie terapii.
Po złożeniu zgłoszenia otrzymują Państwo propozycję terminów. Obowiązują one przez 72 godziny, a w przypadku ich niepotwierdzenia zostają zwalniane.

W przypadku potwierdzenia terminu konsultacji u danego terapeuty istnieje możliwość jej odwołania najpóźniej na 24 h przed umówionym terminem.
Proponujemy wtedy inny termin w porozumieniu z pacjentem.

W przypadku odwołania wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny przed potwierdzonym terminem konsultacji pacjent ponosi jej koszt.
Konsultację należy odwołać mailowo pod adresem: kontakt@konteksty.net lub korzystając z klawisza anuluj konsultację w mailu przesłanym z naszego systemu rezerwacyjnego.kontakt@konteksty.net.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Twój email