fbpx
Przejdź do treści
Endometrioza

Endometrioza

Jak psychoterapia może pomóc?

Endometrioza dotyczy średnio co dziesiątej kobiety.
Cykliczne uporczywe bóle brzucha oraz obfite i bardzo bolesne krwawienia – pewnie wiele kobiet zastanawia się czy to normalne i czy muszą z tym żyć.

Czy i jak mogę wesprzeć własne leczenie?

Endometrioza dotyczy od 6% do 15% żeńskiej części populacji, a u kobiet mających kłopot z zajściem w ciążę diagnozowana jest w 35-50% przypadków.

Oszołamiająca liczba.
Od pierwszych objawów do rozpoznania mija 7-10 lat. Zatem jedną z przyczyn psychicznego cierpienia jest bagatelizowanie problemu zarówno przez środowisko medyczne jak i otoczenie.

Dlaczego tak się dzieje?

W naszym ośrodku ginekolożka i położniczka dr n. med. Joanna Jacko zaangażowana i doświadczona ekspertka w dziedzinie oraz Ewa Bytniewska psychoterapeutka, zainicjują wspólną dyskusję podczas której postaramy się odpowiedzieć na pytanie: „Jak psychoterapia może pomóc?” Spotkanie poprowadzi Justyna Dworczyk.

Zapraszamy 22 czerwca o godzinie 19.30 do ośrodka Konteksty. Miejsce Psychoterapii Dąbrowskiego 27/3 sala C

Zgłoszenia pod numerem 504 505 900.

Zapisuję się na spotkanie

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 oraz ogłoszonym stanem pandemii, potwierdzam, że zostałem poinformowany/a, że w zgodzie z zaleceniami ekspertów oraz stanowiskiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do czasu opanowania sytuacji epidemicznej, sugerowane jest aby zachować wszelkie środki ostrożności, tj. maski ochronne oraz dezynfekcja.

Dodatkowo oświadczam, iż zostałem poinformowany/a, że, aby skorzystać z konsultacji/sesji terapeutycznej stacjonarnie ośrodku Konteksty. Miejsce Psychoterapii muszę okazać ważny certyfikat COVID lub test na obecność koronawirusa o wyniku ujemnym wykonany nie później niż 48 godzin od wizyty. Oświadczam, że poinformowano mnie, iż w innym przypadku istnieje jedynie możliwość odbywania sesji online do czasu opanowania sytuacji epidemicznej.