fbpx
Czytanie performatywne

Fotografie: Łukasz Dynowski, Michał Dworczyk, Szymon Szcześniak, Teatr Dramatyczny

Czytanie performatywne

sztuki teatralnej Katarzyny Szaulińskiej
w reżyserii Agnieszki Glińskiej

W ramach inauguracji kolejnego sezonu naszego cyklu kontekstowych spotkań na pograniczu psychoterapii, literatury i sztuki 3 września o godzinie 19.00 w Kontekstach odbędzie się performatywne czytanie sztuki teatralnej, pod roboczym tytułem „Jasno-Ruda”, której autorką jest Katarzyna Szaulińska, psychiatrka i psychoterapeutka, poetka, pisarka i dramaturżka związana z Ośrodkiem Konteksty, nominowana do nagrody Nike za swój debiutancki zbiór opowiadań „Czarna ręka, zsiadłe mleko”.

Opiekę reżyserską nad projektem sprawuje Agnieszka Glińska, psychoterapeutka Gestalt w trakcie szkolenia, reżyserka znakomitych spektakli teatralnych i telewizyjnych oraz aktorka, także związana z Ośrodkiem Konteksty.
Role sióstr Jasnej i Rudej przeczytają Katarzyna Herman – aktorka filmowa i teatralna oraz Justyna Dworczyk, psychoterapeutka, aktorka.

Po czytaniu zapraszamy gorąco do udziału w rozmowie z twórczyniami nowo powstałej sztuki. Chcemy porozmawiać z Państwem o wrażeniach, myślach, skojarzeniach, jakie pojawią się w trakcie słuchania, co dla twórczyń może stanowić bogate źródło dalszych inspiracji do pracy nad realizacją tego projektu, a dla Państwa okazją do dobrej zabawy oraz bycia częścią rodzącej się inscenizacji.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisywanie się przez formularz zgłoszeniowy.

Zapisuje się na: Czytanie Performatywne

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Email