fbpx
Katarzyna Szaulińska

„Czarna ręka, zsiadłe mleko”

wieczór autorski Katarzyny Szaulińskiej-Dynowskiej

15 października o godzinie 18.00 zapraszamy do Kontekstów na wieczór autorski Katarzyny Szaulińskiej-Dynowskiej

Wysłuchamy fragmentów opowiadań, porozmawiamy z autorką, podyskutujemy, uczcimy ten oryginalny debiut kieliszkiem wina.,Spotkanie będzie można opuścić z własnym egzemplarzem książki. Gospodynią wieczoru będzie Justyna Dworczyk

✋🏿 „Czarna ręka, zsiadłe mleko” to debiutancki, niezwykle oryginalny zbiór opowiadań poetki, psychoterapeutki i psychiatrki. W swoich opowieściach z elementami surrealizmu Katarzyna Szaulińska oscyluje wokół tematu choroby i normatywności, kreśląc też niezwykle ciekawy portret lekarki psychiatrii, która bynajmniej nie jest strażniczką normy, lecz oczyma swoich pacjentów stara się oglądać świat, czule towarzysząc im w rozpadzie. Znajdziemy też tu kilka opowiadań o macierzyństwie, o trudach wychowania neuroatypowych dzieci, o depresji poporodowej. Te zmysłowe, przepojone erotyką teksty w sposób nieoczywisty problematyzują kwestię tożsamości i poczucia obcości, są intrygujące, wieloznaczne i nowatorskie w formie. 

📌 Katarzyna Szaulińska – poetka, prozaiczka, psychiatrka i psychoterapeutka. Autorka książki poetyckiej „Druga osoba”, wydanej w Biurze Literackim w 2020 r., scenariusza komiksu o depresji „Czarne Fale” i monodramu „Córcia” wystawianego w Teatrze WARSawy. W 2021 roku nakładem wydawnictwa Toad Press/Veliz Press ukazała się w USA książka „Faith in Strangers”, będąca zbiorem angielskich tłumaczeń jej wierszy. Jest również autorką licznych prac naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych.

📕 Okładkę zaprojektowała Marta Konarzewska.

Autorem fotografii autorki jest Mikołaj Starzyński

Z uwagi na kameralność wydarzenia prosimy o zapisy przez formularz

Zapisuje się na wieczór autorski

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.