fbpx
Chciał(a)bym chcieć. Warsztaty o pożądaniu

Chciał(a)bym chcieć.

Warsztaty o Pożądaniu

 

„Libido jest nie tylko energią seksualną, ale ogólnie energią życiową – energią działania, która obejmuje ducha, miłość i twórczość „. – Carl Gustav Jung

Możliwości w zakresie wyrażania siebie i realizowania swoich pragnień seksualnych są dziś znacznie większe niż jeszcze kilka lat temu. Nadal zaciekle walczymy o prawa reprodukcyjne, jednak powstaje coraz więcej organizacji i wydarzeń promujących otwartą i bezpieczną seksualność. Filmy pornograficzne i aplikacje randkowe są dostępne za pomocą jednego kliknięcia, gadżety erotyczne są coraz bardziej zaawansowane i dostosowane do różnorodnych potrzeb.
Czy to jedyne, czego potrzeba, aby odczuwać pożądanie i czerpać pełnię przyjemności z seksu?
A jeśli nie, to czy możliwe jest zaproszenie pożądania do swojego życia? Czy ekscytacja pojawia się tylko w okresie dorastania lub w nowych związkach? Jak mieć seks warty chcenia?
Czy seks naprawdę zaczyna się w głowie? A co, jeśli tworzenie warunków do zaistnienia pożądania jest umiejętnością, którą możemy rozwijać?

Jungowska koncepcja libido jako życiowej energii pokazuje, że pożądanie i seksualność to integralne części naszej egzystencji.
Zapraszamy na warsztaty, podczas których poznasz sposoby na ponowne uruchomienie libido.

W trakcie spotkania będziemy korzystać zarówno z uznanych modeli seksuologicznych, jak i zagłębimy się również w świat fantazji i marzeń erotycznych jako ukrytych potencjałów do satysfakcjonującego życia seksualnego. Podczas warsztatów nie korzystamy z pracy z nagością ani nie zakładamy dotyku pomiędzy osobami uczestniczącymi.

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, zainteresowanych pogłębianiem kontaktu ze swoją seksualnością, niezależnie od statusu związku i orientacji seksualnej.

Warsztaty prowadzą:

Magda Trybuś – seksuolożka, psycholożka o specjalności neurokognitywistyka i psychoterapeutka w nurcie poznawczo – behawioralnym w trakcie szkolenia. Doświadczenie zbierała m.in w Instytucie Pozytywnej Seksualności, obecnie zawodowo związana z Ośrodkiem Konteksty. Miejsce Psychoterapii. Pracuje z osobami dorosłymi i parami. Posiada kompetencje do pracy zarówno z osobami mającymi standardowe problemy seksuologiczne, jak i z tymi, którzy identyfikują się z nietypowymi seksualnościami, tożsamościami, praktykami czy preferencjami. Nadrzędną wartością jest dla niej otwartość oraz pozytywne podejście do seksualności.

Julia Bilarzewska – seksuolożka i psycholożka, w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w ACT i innych nurtach trzeciej fali. Zajmuje się prowadzeniem warsztatów oraz organizuje Rozkosz Festiwal. Na co dzień pracuje z osobami dorosłymi w obszarze zdrowia psychicznego i seksualnego. Oprócz pracy w gabinecie i na sali warsztatowej prowadzi badania z zakresu zdrowia seksualnego i wpływu norm społecznych na seksualność. Nieustannie poszukuje co jest źródłem pożądania i satysfakcji seksualnej.

TERMIN: 29 czerwca 2024, godzina 11:00. Warsztat potrwa około 3h.

MIEJSCE: Spotykamy się stacjonarnie w Ośrodku Konteksty

CENA: 280 zł.

Proszę zapisać się przez poniższy formularz.

Zapisuje się na warsztaty

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i Nazwisko uczestnika
Nazwa firmy
Adres
Warunkiem zapisu na warsztaty jest opłacenie przelewu
Wyrażam zgodę
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 2.
Oświadczenie