fbpx
Przejdź do treści

Skoncentrowani na innych

grupa terapeutyczna dla osób z doświadczeniem choroby bliskich

Gdy ktoś naprawdę dba o siebie, dba o wszystkich. Przestaje przysparzać cierpień światu, sam stając się źródłem radości i świeżości. Tu i ówdzie spotka się ludzi, którzy potrafią naprawdę o siebie dbać, żyjąc szczęśliwie i radośnie. Ci ludzie to nasza najmocniejsza podpora. Wszystko co robią, robią dla wszystkich. (…) Thich Nhât Hanh

Grupa przeznaczona jest dla tych, którzy wspierają swoich bliskich potrzebujących szczególnej opieki czy uwagi nie tylko ze względu na doświadczanie chorób czy niepełnosprawności. W chorobie cała uwaga skierowana jest na chorującego. Wspierające osoby robią wszystko, aby pomóc, ulżyć, pocieszyć, dodać siły. Często zapominając o sobie i swoich potrzebach.
W tej grupie możesz szukać pomocy, jeśli Twoje życie zdominowała koncentracja na innych, a Ty potrzebujesz:

– Rozumieć i wyrażać swoje myśli i uczucia oraz odważyć się skonfrontować je z tym jak myślą i czują inni
– Poznać zaznaczać i chronić swoje granice

– Zaopiekować się stresem tak, aby umieć z niego korzystać

– Rozważać wspólnie z innymi zakończenie opieki nad bliskim chorym lub jej ograniczenie

zapraszamy na konsultacje do grupy.

Dbasz o innych, zadbaj też o siebie.

Grupę poprowadzą Anna Eder, psychoonkolożka Jolanta Jastrzębska psycholożka, psychoterapeutka

Poniedziałki godz 18.00 – 20.00
Koszt 420 zł miesięcznie
Czas wrzesień 2021- styczeń 2022

Umawiam się na konsultację

Konsultacje w  naszym ośrodku
Każdy z naszych terapeutów prowadzi regularne konsultacje. Konsultacja jest etapem poprzedzającym  ewentualne rozpoczęcie terapii.
Po złożeniu zgłoszenia otrzymują Państwo propozycję terminów. Obowiązują one przez 48 godzin, a w przypadku ich niepotwierdzenia zostają zwalniane.
W przypadku potwierdzenia terminu konsultacji u danego terapeuty istnieje możliwość jej odwołania najpóźniej na 24 h przed umówionym terminem.
Proponujemy wtedy inny termin w porozumieniu z pacjentem.
W przypadku odwołania wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny przed potwierdzonym terminem konsultacji pacjent ponosi jej koszt
Konsultację należy odwołać mailowo pod adresem: kontakt@konteksty.net.

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 oraz ogłoszonym stanem pandemii, potwierdzam, że zostałem poinformowany/a, że w zgodzie z zaleceniami ekspertów oraz stanowiskiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do czasu opanowania sytuacji epidemicznej, sugerowane jest aby zachować wszelkie środki ostrożności, tj. maski ochronne oraz dezynfekcja.

Dodatkowo oświadczam, iż zostałem poinformowany/a, że, aby skorzystać z konsultacji/sesji terapeutycznej stacjonarnie ośrodku Konteksty. Miejsce Psychoterapii muszę okazać ważny certyfikat COVID lub test na obecność koronawirusa o wyniku ujemnym wykonany nie później niż 48 godzin od wizyty. Oświadczam, że poinformowano mnie, iż w innym przypadku istnieje jedynie możliwość odbywania sesji online do czasu opanowania sytuacji epidemicznej.