fbpx

Zespół psychoterapeutek i psychoterapeutów Kontekstów:

Beata Bereza Psychoterapeutka konteksty

Beata Bereza

Psychoterapeutka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorantka w zakresie nauk społecznych na UW i Université de Cergy-Pontoise w Paryżu.

Ukończyła czteroletnie szkolenie w Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Pracuje w nurcie psychodynamicznym.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Mazowieckim Centrum Psychiatrii „Drewnica”, w Poradni Zdrowia Psychicznego przy ul. Barskiej w Warszawie oraz w Telefonie Zaufania 116111 dla dzieci i młodzieży w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej: Fundacja Dzieci Niczyje).

Ma doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi, w kryzysie psychicznym oraz doświadczającymi przemocy. Pracuje pod stałą superwizją specjalistów posiadających certyfikaty superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W Kontekstach prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych.

Psychoterapia psychoterapia grupowa, grupa terapeutyczna depresja stres zaburzenia snu psychoterapeuta psychoterapeutka terapia psycholog psychiatra psychoterapia warszawa terapeuta terapia lęk
Ewa Bytniewska Psychoterapeutka psychoterapeuta konteksty psychoterapia Warszawa

Ewa Bytniewska

Psychoterapeutka

Absolwentka Studium Psychoterapii i Szkoły Psychoterapii Par w Laboratorium Psychoedukacji. Ponadto, ukończyła na stopniu zaawansowanym szkolenie w zakresie Psychoterapii opartej na mentalizacji (MBT – Mentalization Based Treatment). 

Doświadczenie kliniczne zdobywała w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie i Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Przez wiele lat zawodowo związana z Fundacją „Nagle Sami”, działającą na rzecz pomocy osobom z doświadczeniem żałoby.

Prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych oraz psychoterapię par. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Swoją pracę poddaje superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. 

Pracuje z osobami, które doświadczają depresji, zaburzeń nerwicowych, lękowych, cierpią z powodu niskiego poczucia własnej wartości, mają trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji, chcą lepiej poznać i zrozumieć przeżywane uczucia i swoje zachowania. Szczególnym obszarem mojego zainteresowania jest praca z osobami z doświadczeniem straty i żałoby.

Milena Cieślak psychoterapia Warszawa

Milena Cieślak

psycholożka, psychoterapeutka

Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Trenerów Biznesu w Grupie TROP. Ukończyła Studium Psychoterapii oraz Szkołę Psychoterapii Par i Rodzin w Laboratorium Psychoedukacji (ośrodku, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne). 

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w: Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych, Zakładzie Psychiatrii Instytutu  „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, a także pracując w placówkach państwowych i ośrodkach prywatnych. Posiada doświadczenie w pracy z dorosłymi, parami, dziećmi i młodzieżą. 

Pracuje z osobami zmagającymi się z: zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi, obsesyjno-kompulsywnymi, problemami w obszarze własnej tożsamości, z osobami doświadczającymi kryzysów (w związkach, życiu osobistym i zawodowym), trudności w relacjach społecznych. Pomaga osobom mającym kłopoty z samoakceptacją, niskim poczuciem własnej wartości, a także mierzących się z problemami z regulacją emocji. 

W Kontekstach prowadzi psychoterapię osób dorosłych i młodzieży, psychoterapię par, konsultacje rodzicielskie, psychoterapię diady, warsztaty rozwojowe dla par i młodzieży. 

Pracuje w nurcie psychodynamicznym pod superwizją certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uczestniczy w konferencjach naukowych i dodatkowych szkoleniach, poszerzających kompetencje zawodowe. 

Psychoterapia psychoterapia grupowa, grupa terapeutyczna depresja stres zaburzenia snu psychoterapeuta psychoterapeutka terapia psycholog psychiatra psychoterapia warszawa terapeuta terapia lęk
Justyna Dworczyk psychoterapia Warszawa

Justyna Dworczyk

Psychoterapeutka

Psychoterapeutka. Doktor sztuki w dziedzinie sztuk filmowych i teatralnych.

Absolwentka 4-letniego Studium Psychoterapii Indywidualnej, Studium Psychoterapii Grupowej oraz Studium Psychoterapii Par przy Laboratorium Psychoedukacji oraz Państwowej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej.

Ukończyła zaawansowany stopień szkolenia w zakresie psychoterapii opartej na mentalizacji (Mentalization Based Treatment) akredytowanego przez Anna Freud Center. Ukończyła core training EFT (Emotionally Focused Therapy for cuples).

Jest certyfikowanym coachem zrzeszonym w ICC (International Coaching Community).

Staż kliniczny realizowała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na oddziałach dla osób z doświadczeniem psychozy, zaburzeń depresyjnych i lękowych, oraz zaburzeń snu, gdzie prowadziła psychoterapię indywidualną i grupową.

Pracuje z osobami doświadczającymi kryzysów w obszarze związków, kariery zawodowej, osobami zmagającymi się z depresją, nerwicą lękową, zaburzeniami odżywiania, nadużywaniem substancji psychoaktywnych oraz innych zachowań nałogowych, z osobami cierpiącymi na zaburzenia psychosomatyczne. Ma doświadczenie w terapii osób z narcystycznym zaburzeniem osobowości, z osobowością borderline oraz osób z PTSD.

Ma doświadczenie w pracy z osobami ze środowiska artystycznego –  aktorami oraz muzykami, plastykami przeżywającymi trudności w relacjach prywatnych i zawodowych. Wykłada psychologię w pracy aktora, jest założycielką pierwszych poradni wsparcia psychologicznego na uczelniach artystycznych – Akademii Teatralnej w Warszawie i Szkoły Filmowej w Łodzi.

W Kontekstach prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową, psychoterapię par, warsztaty rozwojowo-edukacyjne dla kobiet, par i rodziców.

Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uczestniczy w konferencjach naukowych traktujących o rozwoju psychoterapii w Polsce i na świecie.

Joanna Fabicka Psychoterapeutka Konteksty psychoterapia warszawa

Joanna Fabicka

Psychoterapeutka, Mediatorka rodzinna

Dyplomowana mediatorka rodzinna, psychoterapeutka systemowa i integracyjna w trakcie szkolenia w 4-letniej Szkole Psychoterapii Dialog akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Pisarka, scenarzystka, montażystka filmowa.
Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego (Wydział Kultury Współczesnej), SWPS w Warszawie i Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Doświadczenie kliniczne zdobywała m.in. na Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej Dzieci i Młodzieży Szpitala Wolskiego oraz w Komitecie Ochrony Praw Dziecka. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz do Sekcji Naukowej Terapii Rodzin PTP, a swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTP.

Pracuje z parami i rodzinami w kryzysie (m.in. w kryzysie okołorozwodowym, separacyjnym), prowadzi konsultacje rodzicielskie i warsztaty umiejętności wychowawczych. Jako praktyk metody Kids Skills wspiera dzieci i nastolatki pomagając im przezwyciężyć trudności i osiągnąć wyznaczone cele.

Ukończyła szkolenie z metody Reanimacji Emocjonalnej (eCPR) u amerykańskiego psychiatry doktora Daniela Fishera – doradcy prezydenta B. Obamy.
Jest autorką nagradzanych w Polsce i za granicą książek dla dzieci i młodzieży (m. in. Nagroda Główna Polskiej Sekcji Ibby, Międzynarodowy Biały Kruk- the White Raven, Mała Gryfia, Złota Lista Lektur Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom)

W Kontekstach prowadzi terapię rodzin, mediacje i konsultacje rodzinne, terapię indywidualną młodzieży i dorosłych (stany depresyjne i lękowe, kryzysy psychiczne, utraty, rozstania, trudności w relacjach, konflikty rodzinne).

Nina Harbuz Psychoterapeutka Konteksty psychoterapia Warszawa psychoterapeuta psychoterapia terapia psychodynamiczna

Nina Harbuz

Psychoterapeutka

Absolwentka 4-letniego Studium Psychoterapii Indywidualnej i Studium Psychoterapii Par w Laboratorium Psychoedukacji, ośrodka spełniającego wymogi Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie kliniczne zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii W Warszawie, na całodobowym Oddziale Diagnostyczno-Terapeutycznym oraz na Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie, gdzie prowadziła terapię indywidulaną, grupową i arteterapię.

Doświadczenie jako psychoterapeutka zdobywała w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii KĄT, w Hospicjum Onkologicznym im. Św. Krzysztofa, w Fundacji „Nagle Sami”, w Centrum Praw Kobiet i w Ośrodku Regeneracja. Członkini kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci.

Pracuje z osobami z zaburzeniami osobowości, zmagającymi się z depresją, nerwicą lękową, nadużywającymi substancji psychoaktywnych, doświadczających żałoby i straty. W Kontekstach prowadzi konsultacje oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży od 16. roku życia oraz psychoterapię par. Pracuje w nurcie psychodynamicznym pod stałą superwizją certyfikowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne superwizorów. Regularnie uczestniczy w konferencjach naukowych, szkoleniach i sympozjach poszerzających wiedzę i umiejętności zawodowe. Jest autorką tekstów i audycji radiowych o tematyce psychologicznej i społecznej.

Marcin Kłosowski Psychoterapeuta Konteksty psychoterapia Warszawa psychoterapeuta psychoterapia terapia psychodynamiczna

Marcin Kłosowski

Psycholog Psychoterapeuta

Psycholog i psychoterapeuta, wykładowca akademicki. Absolwent 4-letniego Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz 4-letniego szkolenia Terapii systemowej rodzin i par z elementami terapii psychodynamicznej przy Psycheplus w Warszawie

Pracuje w nurcie psychodynamicznym, systemowym oraz integracyjnym.

Doświadczenie zdobywał między innymi w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu oraz ośrodku terapii uzależnień dla dzieci i młodzieży w Bytomiu.

Prowadzi terapię indywidualną młodzieży i osób dorosłych, par i rodzin oraz współprowadzi grupę terapeutyczną. Pracuje z osobami zmagającymi się z określonymi objawami i problemami (np. lękowymi, obsesyjno-kompulsywnymi, depresyjnymi), jak i osobami chcącymi lepiej zrozumieć samych siebie (m.in. w zakresie uczuć, relacji, osobistej historii, rodziny, kryzysów, konfliktów wewnętrznych, separacji, tożsamości, osobowości, seksualności, uzależnienia, dorastania, znajdowania swojego miejsca w życiu). 

Swoją pracę poddaje stałej superwizji certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Alekasnder Łączyński Konteksty psychoterapeuta uzależnień

Aleksander Łączyński

PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA, SPECJALISTA PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta w trakcie Studium Psychoterapii oraz Szkoły Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Absolwent psychologii na UKSW w Warszawie oraz Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uzyskał certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień wydany przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Przez kilka lat związany zawodowo z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia (szpital Tworkowski) w Pruszkowie. Doświadczenie zdobywał pracując i odbywając staże między innymi w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie, Oddziale Dziennym Leczenia Uzależnień w Tychach i Poradniach Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia oraz Poradni Rodzinnej w Warszawie.

Prowadzi terapię indywidualną i grupową osób dorosłych mających trudności w obszarze relacji, lęku, depresji czy zaburzeń osobowości. Pracuje także z osobami zmagającymi się z nadużywaniem substancji psychoaktywnych czy uzależnionych behawioralnie (internet, pornografia, seks, hazard). W Kontekstach prowadzi psychoterapię indywidualną oraz grupę dla osób z problemem uzależnienia i nadużywania substancji. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.

Justyna Obzejta Psychoterapeutka Psycholog konteksty

Justyna Obzejta

Psycholog Psychoterapeutka

Absolwentka psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, ukończyła Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Instrumentalnego Uniwersytetu Muzycznego w Poznaniu. Ukończyła Trzystopniowe szkolenie z Muzykoterapii klinicznej, Psychodramy oraz Psychoterapii Muzycznej w Warszawie.

Doświadczenie kliniczne zdobywała m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie oraz w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci w Józefowie, współpracowała z Fundacją Scolar. 

W Kontekstach prowadzi psychoterapię dorosłych w podejściu psychodynamicznym. Pracuje terapeutycznie z osobami, które doświadczają zaburzeń lękowych, nerwicowych, depresji, mają trudności w relacjach, chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie. Swoją pracę regularnie superwizuje u licencjonowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Pracuje terapeutycznie z osobami zmagającymi się z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami afektywnymi (depresja, CHAD), lękowymi, psychosomatycznymi. Pomaga osobom mającym trudności w relacjach, doświadczającym poczucia wycofania i osamotnienia, niemogącym w swobodny sposób doświadczać i wyrażać swoich emocji.

Iza Ogórek Psychoterapeutka - Konteksty psychoterapia Warszawa

Iza Ogórek

Psychoterapeutka

Psychoterapeutka na ostatnim roku 4-letniego Studium Psychoterapii i 2-letniej Szkoły Psychoterapii Par i Rodzin w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie – ośrodka spełniającego wymogi Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie kliniczne zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania oraz na zamkniętym oddziale ogólnopsychiatrycznym F5, w Stowarzyszeniu Q Zmianom, czacie interwencyjnym przy Centrum Praw Kobiet oraz Domu Pomocy Społecznej „Leśny”.

Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych i młodych dorosłych, terapię grupową oraz terapię par. Pracuje z osobami, które potrzebują pomocy w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi (m.in. zaburzeniami nastroju, lękiem, złością, niską samooceną, żałobą i stratą, trudnościami w relacjach interpersonalnych, traumą, doświadczeniem wykluczenia i dyskryminacji) i chcą lepiej siebie poznać. Interesuje się tematyką zaburzeń odżywiania.

Przez wiele lat związana z biznesem i mediami, co pomaga jej lepiej rozumieć środowiska artystyczne. Wspiera pacjentów w wyzwaniach związanych z życiem zawodowym.

Pracuje w nurcie psychodynamicznym, pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Regularnie uczestniczy w konferencjach naukowych i szkoleniach poszerzających wiedzę i umiejętności zawodowe.

Psychoterapia psychoterapia grupowa, grupa terapeutyczna depresja stres zaburzenia snu psychoterapeuta psychoterapeutka terapia psycholog psychiatra psychoterapia warszawa terapeuta terapia lęk
Magdalena Piekarska Konteksty psychoterapia Warszawa

Magda Piekarska

Psycholożka Psychoterapeutka

Absolwentka psychologii klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie oraz 5-letniego kursu psychoterapii w podejściu psychodynamicznym i systemowym, prowadzonego przez Fundację Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku” w Krakowie. Obecnie w trakcie 4-letniego szkolenia w Psychoanalitycznej Szkole Psychoterapii PTPP w Warszawie.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego Sekcji Naukowej Terapii Rodzin oraz kandydatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (Klinika Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania), w Stowarzyszeniu Rozwoju Psychiatrii i Psychoterapii Środowiskowej „Azaliowa” dla osób chorujących psychicznie, w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych, Stowarzyszeniu OPTA, Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii, w Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii „MOP” oraz Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS.

Prowadzi terapię indywidualną i par. W swojej pracy zajmuję się szeroko pojętym zdrowiem psychicznym: od codziennych kryzysów po większe trudności oraz choroby psychiczne. Swoją pracę poddaje stałej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTP oraz PTPP.

Psychoterapia psychoterapia grupowa, grupa terapeutyczna depresja stres zaburzenia snu psychoterapeuta psychoterapeutka terapia psycholog psychiatra psychoterapia warszawa terapeuta terapia lęk
Małgorzata Rozen Konteksty Miejsce Psychoterapii

Małgorzata Rozen

Psycholog Psychoterapeutka

Absolwentka Wydziału Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Ukończyła czteroletnie Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Ukończyła zaawansowane szkolenie w zakresie Psychoterapii opartej na mentalizacji (MBT – Mentalization Based Treatment). Pracuje również jako psycholog na Całodobowym Oddziale Diagnostyczno-Terapeutycznym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie Doświadczenie zawodowe zdobywała w Stowarzyszeniu Q Zmianom, Stowarzyszeniu Dla Rodzin i Fundacji Anima et Animus.

W Kontekstach prowadzi konsultacje oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Pracuje w nurcie psychodynamicznym, pod stałą superwizją specjalistów posiadających certyfikaty superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Konteksty Katarzyna Rafajeńska ​- psychoterapia Warszawa

Katarzyna Rafajenska

Psycholog Psychoterapeutka

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawiem oraz Wydziału Ekonomii na Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Ukończyła Studium Psychoterapii oraz Szkołę Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, ośrodku posiadającym rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła szkolenie „Psychoterapia pary w oparciu o teorię więzi”.

Doświadczenie zawodowe w obszarze pomagania zdobywała m.in. w w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, Fundacji Nagle Sami, Poradniach Zdrowia Psychicznego.

Pracuje w nurcie psychodynamicznym pod stałą superwizją. Prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową i psychoterapię par w wymiarze krótko- i długoterminowym. Pracuje z osobami z szerokim spektrum trudności, z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami afektywnymi (depresją, Chad), lękowymi. Pomaga osobom będącym w żałobie, przeżywającym problemy w kontaktach społecznych, kryzysy w relacjach, mającym niskie poczucie własnej wartości, doświadczającym poczucia osamotnienia, pustki, mającym trudności w zajściu w ciążę lub borykającym się z trudnościami na gruncie zawodowym.

Teresa-Suchorska-Żółtowska-psychoterapeutka-Konteksty-Miejsce-psychoterapii-A

Teresa Suchorska

Psychoterapeutka

Psychoterapeutka w trakcie 4-letniego Studium Psychoterapii i 2-letniej Szkoły Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie – ośrodka spełniającego wymogi Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Stowarzyszeniu Q Zmianom w Warszawie i w Centrum Praw Kobiet.

Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych oraz współprowadzi grupę terapeutyczną dla osób dorosłych. Pracuje z osobami doświadczającymi zaburzeń takich jak depresja, lęki, nerwice, zaburzenia obsesyjno kompulsywne oraz z osobami, które chcą lepiej poznać  i zrozumieć siebie w kontekście przeżywanych kryzysów, trudności w budowaniu relacji, rozpoznawaniu sytuacji i historii  rodzinnej, radzenia sobie z emocjami, konfliktami, trudnościami tożsamościowymi i  osobowościowymi oraz zmagającymi się z poczuciem wyizolowania społecznego i niskim poczuciem własnej wartości.
Pracuje w nurcie psychodynamicznym, pod stałą superwizją specjalistów posiadających certyfikaty superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Katarzyna Szaulińska Dynowska Konteksty Psychoterapia Psychoterapeutka Konteksty psychoterapia Warszawa psychoterapeuta psychoterapia terapia psychodynamiczna

Katarzyna Szaulinska-Dynowska

Specjalistka Psychiatra, Doktor nauk medycznych, Psychoterapeutka

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbyła szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii w III Klinice Psychiatrii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W latach 2018-2019 pełniła obowiązki ordynatora oddziału detoksykacyjnego OLZA w Zakładzie Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.
Ukończyła czteroletnie szkolenie w psychoterapii psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji.

Doświadczenie kliniczne zdobywała między innymi w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz na Universidade de Lisboa w Portugalii.
Jest autorką pracy doktorskiej „Obturacyjny bezdech senny u chorych na schizofrenię” oraz licznych prac naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych.
Stworzyła scenariusz komiksu o depresji „Czarne Fale” i współtworzyła oraz koordynowała program profilaktyki depresji u młodzieży oparty o komiks „Czarne Fale-lekcje o depresji”.

Katarzyna Szkudłapska psychoterapia okołoporodowa

Katarzyna Szkudłapska

Psycholog Psychoterapeutka

Absolwentka psychologii o specjalizacji klinicznej, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Uczestniczka podyplomowego, 4-letniego studium psychoterapii, w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Staże kliniczne odbyła w oddziale dziennym Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, oddziale ogólnopsychiatrycznym Szpitala Wolskiego w Warszawie oraz w poradni psychologiczno – pedagogicznej.

Prowadzi psychoterapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym. Pracuje pod superwizją certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Marcin Świerczewski psychoterapeuta Konteksty

Marcin Świerczewski

Psycholog

Absolwent psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, obecnie w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ponadto ukończył w stopniu zaawansowanym szkolenie w zakresie Psychoterapii Opartej na Mentalizacji (MBT – Mentalization Based Treatment).

Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. na Oddziale Całodobowym Kliniki Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego CSK MON w Warszawie, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Całodobowym Oddziale Diagnostyczno-Terapeutycznym, w Stowarzyszeniu Q Zmianom, w Telefonicznej Poradni dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym 116 123 przy Instytucie Psychologii Zdrowia, w Poradni Specjalistycznej Młodzieżowego Ośrodka Profilaktyki i Psychoterapii „MOP”. Pracował również w Poradni Psychoonkologii Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W Kontekstach prowadzi psychoterapię osób dorosłych w podejściu psychodynamicznym. Pracuje m.in. z osobami zmagającymi się z objawami depresji, lęku, samotności, przeżywającymi kryzys, mającymi trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji, chcącymi lepiej poznać siebie, swoje emocje i zachowania. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w szkoleniach i konferencjach. Swoją pracę regularnie superwizuje u certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Cezary Żechowski Psychiatra dzieci i młodzieży , dorosłych. Konteksty miejsce psychoterapii psychiatria

Dr n. med. Cezary Żechowski

Specjalista Psychiatra, Psychoterapeuta

Dr n. med. Cezary Żechowski, psychiatra oraz psychoterapeuta dzieci, młodzieży, osób dorosłych i rodzin, członek m.in. Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalizy Rodzin i Par, Międzynarodowego Neuropsychoanalitycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Badań nad Zaburzeniami Osobowości.

Aktualnie kieruje Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Wolskim w Warszawie, ordynator oddziału rehabilitacji psychiatrycznej dla młodzieży.

Wykładowca m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, SWPS, UKSW, Uczelni Łazarskiego. Autor licznych publikacji z zakresu psychiatrii oraz psychoterapii dzieci i młodzieży.

Dwukrotny Laureat Nagrody im. Profesora Stefana Ledera za szczególne osiągnięcia w psychoterapii przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Zainteresowania naukowe – neuroafektywne podstawy osobowości, teoria przywiazania, psychoanaliza, psychoterapia, praktyki dialogiczne, psychiatria środowiskowa.

Psychiatrzy Kontekstów:

Marzena Firlej Paluch Psychiatra Konteksty Miejsce Psychoterapii i Psychiatria

Marzena Firlej Paluch

Specjalistka Psychiatra,

Absolwentka Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Na co dzień zajmuje się psychiatrią dorosłych. Jest lekarzem w trakcie specjalizacji w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie II Klinice Psychiatrii w Oddziale Psychogeriatrii oraz w trybie ostrodyżurowym.

Swoje doświadczenie kliniczne zdobywała między innymi w oddziale detoksykacyjnym OLZA w Zakładzie Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w IPiN oraz w Oddziale Diagnostyczno- Terapeutycznym III Kliniki Psychiatrycznej IPiN.

Jest także psychologiem. Ukończyła studia magisterskie z zakresu Psychologii na Uniwersytecie SWPS, ze specjalizacją Kształtowanie i modyfikowanie zachowania. W swojej pracy łączy wiedzę z zakresu obu dziedzin.

W swojej codziennej praktyce pomaga osobom z zaburzeniami psychicznymi wieku starszego, zaburzeniami snu, depresją, chorobą afektywną dwubiegunową, schizofrenią, uzależnieniami, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami psychotycznymi, zaburzeniami osobowości oraz zaburzeniami odżywiania.

Katarzyna Szaulińska Dynowska Konteksty Psychoterapia Psychoterapeutka Konteksty psychoterapia Warszawa psychoterapeuta psychoterapia terapia psychodynamiczna

Katarzyna Szaulinska-Dynowska

Specjalistka Psychiatra, Doktor nauk medycznych, Psychoterapeutka

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbyła szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii w III Klinice Psychiatrii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W latach 2018-2019 pełniła obowiązki ordynatora oddziału detoksykacyjnego OLZA w Zakładzie Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.
Ukończyła czteroletnie szkolenie w psychoterapii psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji.

Doświadczenie kliniczne zdobywała między innymi w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz na Universidade de Lisboa w Portugalii.
Jest autorką pracy doktorskiej „Obturacyjny bezdech senny u chorych na schizofrenię” oraz licznych prac naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych.
Stworzyła scenariusz komiksu o depresji „Czarne Fale” i współtworzyła oraz koordynowała program profilaktyki depresji u młodzieży oparty o komiks „Czarne Fale-lekcje o depresji”.

Cezary Żechowski Psychiatra dzieci i młodzieży , dorosłych. Konteksty miejsce psychoterapii psychiatria

Dr n. med. Cezary Żechowski

Specjalista Psychiatra, Psychoterapeuta

Dr n. med. Cezary Żechowski, psychiatra oraz psychoterapeuta dzieci, młodzieży, osób dorosłych i rodzin, członek m.in. Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalizy Rodzin i Par, Międzynarodowego Neuropsychoanalitycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Badań nad Zaburzeniami Osobowości.

Aktualnie kieruje Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Wolskim w Warszawie, ordynator oddziału rehabilitacji psychiatrycznej dla młodzieży.

Wykładowca m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, SWPS, UKSW, Uczelni Łazarskiego. Autor licznych publikacji z zakresu psychiatrii oraz psychoterapii dzieci i młodzieży.

Dwukrotny Laureat Nagrody im. Profesora Stefana Ledera za szczególne osiągnięcia w psychoterapii przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Zainteresowania naukowe – neuroafektywne podstawy osobowości, teoria przywiazania, psychoanaliza, psychoterapia, praktyki dialogiczne, psychiatria środowiskowa.

Seksuolog

Magda Trybuś seksuolożka, seksuolog Konteksty Miejsce psychoterapii

Magda Trybuś

PSYCHOLOŻKA, SEKSUOLOŻKA

Absolwentka psychologii o specjalności neurokognitywistyka na Uniwersytecie SWPS oraz studiów podyplomowych Seksuologia Praktyczna, przygotowujących zarówno do pracy z osobami ze standardowymi problemami seksuologicznymi, jak i z tymi o nietypowych seksualnościach: tożsamościach, praktykach czy preferencjach. Ukończyła szkolenie I stopnia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, której elementy wykorzystuje w pracy w gabinecie. Zdobytą wiedzę stale pogłębia, uczestnicząc w specjalistycznych kursach z zakresu seksualności, m.in w intensywnych szkoleniach z zakresu różnorodności seksualnej (SAR – Sexual Attitude Reassessment and Restructuring). Obecnie jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej. 
Praktyki odbywała w ośrodku Grupy Synapsis oraz na stażu w Instytucie Pozytywnej Seksualności. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.


W Kontekstach pracuje z osobami dorosłymi i parami.

Obszary specjalizacji: trudności z uzyskaniem przyjemności i satysfakcji seksualnej (bolesne współżycie, niski i wysokie libido, trudności z uzyskaniem podniecenia i orgazmu, problemy z utrzymaniem erekcji, przedwczesny i opóźniony wytrysk); nietypowe preferencje seksualne i relacyjne, wsparcie osób transpłciowych i interpłciowych.

Psychoonkolog

Anna Eder Psychoonkolog Konteksty Miejsce Psychoterapii i Psychiatria

Anna Eder

PSYCHOONKOLOG PSYCHOLOG

Psycholog, psychoonkolog, coach. Absolwentka Uniwersytetu SWPS, Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Norman Benett. Pracuje w Narodowym Instytucie Onkologii w poradni Psychoonkologii. Prowadzi warsztaty i grupy wsparcia dla dorosłych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Fundacji Nagle Sami – praca w psychologicznym telefonie wsparcia dla osób w żałobie, osób w chorobie nowotworowej, wspieranie rodzin dotkniętych kryzysem choroby. Obserwacja i interwencja w Grupie Wsparcia Online. Fundacji „Dobrze ze jesteś” – w Centrum Onkologii im Marii Skłodowskiej – Curie
w Warszawie – Oddział Raka Piersi.

Centrum Zdrowia Dziecka oddział neurochirurgii.

W Kontekstach prowadzi grupę Skoncentrowani na innych. Grupa dla osób z doświadczeniem choroby bliskich

Psychoterapeutki i psychoterapeuci współpracujący

Tomasz Dąbrowski psychoterapia Warszawa

Tomasz Dąbrowski

Psycholog, Psychoterapeuta

Psycholog, psychoterapeuta dzieci i młodzieży, socjoterapeuta.
Ukończył psychologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz III. edycję Akademii Socjoterapii w Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”. Obecnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym, realizowanego przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM w partnerstwie z Centrum CBT.

Staż kliniczny zrealizował w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM. Pracuje jako
psychoterapeuta na dziennym oddziale psychiatrii dzieci i młodzieży.

Agnieszka Glińska psychoterapeutka Konteksty

Agnieszka Glińska

Psychoterapeutka

Psychoterapeutka Gestalt, w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapeutów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, akredytowanej w Polskim Towarzystwie Psychologicznym i w Europejskim Stowarzyszeniu Psychoterapii Gestalt.

Doktor habilitowana w dziedzinie sztuki ( sztuki teatralne i filmowe). Wieloletnia wykładowczyni AST w Krakowie, wcześniej AT w Warszawie. Reżyserka teatralna i aktorka.

Przez wiele lat zajmowała się coachingiem dla artystów sceny i filmu. Prowadziła warsztaty rozwojowe i psychoedukacyjne.

Jako psychoterapeutka pracuje z osobami doświadczającymi kryzysu w życiu osobistym i zawodowym, zmagającymi się z trudnościami w relacjach, z osobami cierpiącymi z powodu dolegliwości psychosomatycznych, stanów lękowych i depresyjnych. Pracuje również z kobietami z doświadczeniem przemocy psychicznej i fizycznej oraz z młodymi dorosłymi.

Współpracuje jako psychoterapeutka z Fundacją Feminoteka. Praktykę zawodową zdobywała między innymi na stażu w Oddziale Dziennej Rehabilitacji Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Wolskiego w Warszawie.

Uczestniczy w wielu szkoleniach dla psychoterapeutów i kursach pomocy osobom z PTSD i CPTSD.

Swoją pracę poddaje stałej superwizji u certyfikowanego superwizora Gestalt.

Zofia Gnyp Konteksty

Zofia Gnyp

Psychoterapeutka

Absolwentka Instytutu Orientalistycznego i Wydziału Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Ukończyła Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA.
Psychoterapeutka w trakcie 4-letniego Studium Psychoterapii i 2-letniej Szkoły Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie – ośrodka spełniającego wymogi Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zdobywała w m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Wolskim Centrum Zdrowia Psychicznego, Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych SZPZLO Warszawa-Ochota, Stowarzyszeniu Q Zmianom i w licznych organizacjach pozarządowych.

Pracuje z osobami dorosłymi, które potrzebują pomocy w poradzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi (m.in. z obniżonym nastrojem, nadmierny lękiem, niestabilną samooceną, nadmiernym krytycyzmem wobec siebie, problemem z przeżywaniem złości, wstydu, poczucia winy), które nie radzą sobie z własną agresją, poczuciem pustki i braku sensu, które chcą lepiej siebie poznać.

Pracuje w nurcie psychodynamicznym, pod stałą superwizją specjalistów posiadających certyfikaty superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Psychoterapia psychoterapia grupowa, grupa terapeutyczna depresja stres zaburzenia snu psychoterapeuta psychoterapeutka terapia psycholog psychiatra psychoterapia warszawa terapeuta terapia lęk
Katarzyna-Grzybowska-Tomaszek-Konteksty

Katarzyna Grzybowska-Tomaszek

Psychoterapeutka

Psychoterapeutka w trakcie 4-letniego Studium Psychoterapii Indywidualnej, 2-letniej Szkoły Psychoterapii Grupowej oraz szkolenia z pracy z Osobami z Problemem Uzależnienia w Laboratorium Psychoedukacji – ośrodka posiadającego rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Absolwentka magisterskich studiów filologicznych i podyplomowych studiów socjologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła również międzynarodowy program ekonomii i zarządzania, realizowany przez SGH i HEC.
Staż kliniczny odbyła w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie w całodobowej Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania. Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywała w Stowarzyszeniu Ingenium.
Jest certyfikowanym Coachem ICC (International Coaching Community). Kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w środowisku biznesowym pomaga jej dobrze rozumieć i wspierać osoby, które mierzą się ze zmianami i kryzysami zawodowymi. Od 10 lat pracuje indywidualnie ze sportowcami – reprezentantami kadry Polski: biathlon, kolarstwo, narciarstwo.

W Kontekstach prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych w nurcie psychodynamicznym oraz współprowadzi psychoterapię grupową. Pracuje z osobami, które doświadczają trudności osobowościowych, tożsamościowych i relacyjnych, odczuwają brak satysfakcji z życia, mają obniżony nastrój, cierpią z powodu depresji i nasilonego lęku.

Pracuje pod regularną superwizją certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Psychoterapia psychoterapia grupowa, grupa terapeutyczna depresja stres zaburzenia snu psychoterapeuta psychoterapeutka terapia psycholog psychiatra psychoterapia warszawa terapeuta terapia lęk
Anna Olszewska Konteksty psychoterapia Warszawa

Anna Olszewska

Psycholog PSYCHOterapeutka w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego

Absolwentka Psychologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej, obecnie w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz Studium Psychoterapii Par.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Oddziale chorób afektywnych, w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Drewnica na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym, w Stowarzyszeniu QZmianom, na Uniwersytecie Warszawskim podczas stażu psychoterapeutycznego, w Poradni Telefonicznej Niebieska Linia oraz Poradni Specjalistycznej Młodzieżowego Ośrodka Profilaktyki i Psychoterapii „MOP”.

W Kontekstach prowadzi psychoterapię osób dorosłych w podejściu psychodynamicznym. Pracuje m.in. z osobami zmagającymi się z objawami depresji, lęku, samotności, przeżywającymi kryzysy w różnych sferach życia, mającymi trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji, pragnącymi lepiej poznać i zrozumieć swoje emocje i zachowania.

Swoją pracę regularnie superwizuje u certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Psychologist Psychotherapist in Training

Graduate of Clinical Psychology at the SWPS University and Management at the Warsaw School of Economics, currently undergoing psychotherapeutic training at Laboratorium Psychoedukacji in Warsaw.

She gained professional experience at the Institute of Psychiatry and Neurology in Warsaw in the Department of Affective Disorders, at the Mazovian Provincial Hospital Drewnica in the General Psychiatric Ward, at the QZmianom Association, at the University of Warsaw during psychotherapeutic internship, at the Blue Line Helpline, and at the Specialist Clinic of the Youth Prevention and Psychotherapy Center 'MOP.’

In her practice at Konteksty, she conducts psychotherapy with adults using a psychodynamic approach. She works with individuals struggling with symptoms of depression, anxiety, loneliness, those experiencing crises in various areas of life, having difficulties in establishing and maintaining satisfying relationships, and those who want to better understand their emotions and behaviors. A special area of her interest is attachment theory.

She regularly supervises her work under the guidance of a certified supervisor from the Polish Psychological Association.”

Psychoterapia psychoterapia grupowa, grupa terapeutyczna depresja stres zaburzenia snu psychoterapeuta psychoterapeutka terapia psycholog psychiatra psychoterapia warszawa terapeuta terapia lęk
Anna Piekara Konteksty psychoterapia Warszawa

Anna Piekara

Psycholog

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie na ostatnim roku 4-letniego podyplomowego Studium Psychoterapii oraz 2-letniej Szkoły Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie – ośrodka spełniającego wymogi Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła zaawansowany stopień szkolenia w zakresie psychoterapii opartej na mentalizacji (Mentalization Based Treatment) akredytowanego przez Anna Freud Center, oraz szkolenie Externship EFT i EFiT (Emotionally Focused Therapy – terapia skoncentrowana na emocjach dla par i pacjentów indywidualnych) przy International Center for Excellence in Emotionally Focused Therapy. Jest członkinią Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii.

Doświadczenie kliniczne i zawodowe zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie – w I Klinice Psychiatrycznej oraz w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania, ponadto prowadziła psychoterapię indywidualną i/lub grupową m. in. w Pracowni Dialogu, Stowarzyszeniu Q Zmianom, Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Dzielnicy Wawer oraz Fundacji Praesterno. Pracowała w Telefonicznej Poradni dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym 116 123 przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie.

Przez wiele lat związana z mediami elektronicznymi, dzięki czemu lepiej rozumie środowisko twórców filmowych i telewizyjnych.

W Kontekstach prowadzi konsultacje oraz psychoterapię indywidualną i grupową osób dorosłych oraz psychoterapię par. Pracuje w nurcie psychodynamicznym integrując podejście MBT i EFT, swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uczestniczy w konferencjach naukowych i szkoleniach poszerzających wiedzę i umiejętności zawodowe.

Pracuje z osobami, które doświadczają objawów depresyjnych, zaburzeń lękowych, nerwicowych, psychosomatycznych, mają nieadekwatne poczucie własnej wartości, trudności w obszarze tożsamości i osobowości, w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji, zmagają się z poczuciem pustki, wycofania czy osamotnienia, a także z tymi, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie, przeżywane emocje, konflikty i kryzysy.

Psychoterapia psychoterapia grupowa, grupa terapeutyczna depresja stres zaburzenia snu psychoterapeuta psychoterapeutka terapia psycholog psychiatra psychoterapia warszawa terapeuta terapia lęk
Ilona Przeciszewska psychoanalityk KONTEKSTY psychoterapia Warszawa

Ilona Przeciszewska

PSYCHOterapeutka PSYCHOLOG

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Tyflopedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej. Całościowe szkolenie psychoterapeutyczne odbywa w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej. W Ośrodku Edukacji Psychoanalitycznej ukończyła Kurs Psychoterapii Dzieci i Młodzieży. Dodatkowo szkoliła się w zakresie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Instytucie DMT, odbyła Trening Świadomości Ciała oparty o metodę Laban Bartenieff Movement System, ukończyła również Szkołę Coachingu oraz Kurs Umiejętności Trenerskich na Uniwersytecie Warszawskim.

Doświadczenie kliniczne zdobywała w ramach pracy w stacjonarnym oddziale dla młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami odżywiania oraz w psychiatrycznym oddziale dziennym Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Od kilku lat prowadzi psychoanalitycznie zorientowaną psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych w prywatnych poradniach zajmujących się pomocą psychologiczną.

Specjalizuje się w diagnozie i leczeniu zaburzeń odżywiania. Pomaga osobom zmagającymi się z depresją, stanami lękowymi, stresem, psychiczną traumą, dolegliwościami psychosomatycznymi, trudnościami w relacjach, niskim poczuciem wartości. Pracuje z osobami doświadczającymi kryzysu. Ma doświadczenie psychoterapeutycznej pracy z osobami niewidomymi oraz słabowidzącymi.

Jest zaciekawiona powiązaniami ciała i umysłu oraz tym, co zrywa ten naturalny rozwojowy proces. Interesuje ją naturą wczesnej traumy relacyjnej. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia „spotkaj siebie w ciele”.

Jest członkiem kandydatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Swoją pracę poddaje stałej superwizji. Regularnie uczestniczy w klinicznych i teoretycznych seminariach oraz konferencjach psychoanalitycznych. Zajmuje się pisaniem tekstów na temat budowania satysfakcjonujących i trwałych relacji międzyludzkich oraz cielesnego i emocjonalnego funkcjonowania człowieka.

Sylwia Stasikowska Psychoterapeutka Konteksty psychoterapia Warszawa psychoterapeuta psychoterapia terapia psychodynamiczna

Sylwia Stasikowska

Psychoterapeutka

Absolwentka Podyplomowego Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji,  Studium Psychoterapii Grupowej oraz Studium Psychoterapii Osób z Problemem Uzależnienia. Certyfikowany coach ICC i CFC. Pracuje w nurcie psychodynamicznym i integracyjnym. Ukończyła drugi stopień szkolenia MBT – Mentalization Based Treatment (Psychoterapia Oparta na Mentalizacji). Doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej zdobywała w Mazowieckim Centrum Psychiatrii „Drewnica” w Ząbkach oraz w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie, gdzie prowadziła psychoterapię indywidualną i grupową. Pracowała jako psychoterapeutka w Ośrodku Pomocy Społecznej Praga Północ prowadząc grupę wsparcia.  W Domu Pomocy Społecznej w Czubinie pod Pruszkowem pracowała z pacjentami ze spektrum autyzmu. Jest wolontariuszką – psychoterapeutką w międzynarodowej organizacji NGO „Dress for Success” pomagającej kobietom w trudnych sytuacjach życiowych. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Certyfikowana trenerka Extended DISC (diagnoza talentów. Zajmuje się psychoterapią indywidualną i grupową w wymiarze krótko i długoterminowym. Pracuje z osobami z trudnościami w relacjach, z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami afektywnymi (depresją, CHAD), lękowymi, z osobami z problemem uzależnienia (w tym uzależnienia behawioralne). Pomaga osobom doświadczającym kryzysów w związkach, mającym niskie poczucie własnej wartości, doświadczającym poczucia osamotnienia. Jest członkinią Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów PTP. 

Magdalena Wac psychoterapia Warszawa

Magdalena Wac

Psycholożka, psychoterapeutka

Absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiów podyplomowych Gender Studies w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, uczestniczka czwartego roku całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie systemowo-psychodynamicznym w Fundacji Kontekst w Krakowie.

Pracuje w nurcie systemowym, psychodynamiczym, korzysta także z inspiracji psychoanalitycznych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży na Ochocie, Interwencyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Krakowie oraz w poradniach.

Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży powyżej 13. roku życia odczuwających dyskomfort i cierpienie, smutek, niepokój, doświadczających niepowodzeń i trudności w relacjach, związkach i pracy zawodowej. Posiada doświadczenie we wspieraniu osób zastanawiających się nad swoją orientacją psychoseksualną i płcią, także w procesie tranzycji. Pomaga osobom w okresie ciąży, połogu i doświadczających trudów we wczesnym rodzicielstwie.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanej superwizorki Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie na stażach, konferencjach, szkoleniach i seminariach.

Daniel Wellman Konteksty Psychoterapeuta

Daniel Wellman

Psycholog Psychoterapeuta

Absolwent Psychologii na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.
Obecnie w trakcie czteroletniego Podyplomowego Studium Psychoterapii Psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji, posiadającym rekomendację Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (4 rok).
 Równolegle odbywa staż kliniczny w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Oddziale Terapeutyczno-Diagnostycznym F2. Doświadczenie zdobywał m.in. w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz, w Fundacji Nagle Sami, gdzie prowadził psychoterapię indywidualną z pacjentami po stracie i w żałobie, w Fundacji OnkoCafe „Razem Lepiej”.

Posiada certyfikat ukończenia szkolenia z interwencji kryzysowych: -„Założenia i metody udzielania pomocy psychologicznej po nagłej traumie”.

W Kontekstach pracuje w nurcie psychodynamicznym, w którym dąży wraz z pacjentem, do rozpoznania jego nieuświadomionych reakcji i zachowań, próbując odszukać towarzyszące mu myśli, uczucia, schematy, które stoją na drodze do pełnego zrozumienia samego siebie. Pomaga pacjentom w budowaniu trwałych i satysfakcjonujących relacji, wspiera w walce z uczuciem chronicznego wstydu, smutku, niską samooceną, zaburzeniami depresyjnymi oraz lękami i fobiami. Pomaga osobom znajdującym się w życiowych kryzysach (strata, żałoba, zdrada).

Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Psychoterapia psychoterapia grupowa, grupa terapeutyczna depresja stres zaburzenia snu psychoterapeuta psychoterapeutka terapia psycholog psychiatra psychoterapia warszawa terapeuta terapia lęk
Błażej Zawistowski Psychoterapeuta Konteksty psychoterapia Warszawa

Błażej Zawistowski

Psycholog, Psychotraumatolog, Psychoterapeuta

Podstawowe wykształcenie psychologiczne zdobywał na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Następnie podjął całościowe 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Laboratorium Psychoedukacji  w nurcie psychodynamicznym, które uzupełnił o studia podyplomowe z Psychotraumatologii na Uniwersytecie SWPS oraz na bieżąco dokształca się w ramach 2-letniego szkolenia z Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji.

Dotychczasowe doświadczenia zawodowe zdobył w różnorodnych miejscach takich jak Fundacja Ocalenie, Oddział Dzienny Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz inne niepubliczne poradnie psychoterapeutyczne.

Specjalizuje się w pracy z traumami (prostymi jak np. wypadki samochodowe i złożonymi np. relacyjne), zaburzeniach osobowości oraz szeroko pojętej pracy z młodzieżą i młodymi dorosłymi. Oprócz pracy indywidualnej zajmuje się również pracą grupową.

Psychoterapia psychoterapia grupowa, grupa terapeutyczna depresja stres zaburzenia snu psychoterapeuta psychoterapeutka terapia psycholog psychiatra psychoterapia warszawa terapeuta terapia lęk